CD Projekt: Většina DLC by měla být bezplatnou službou

Proč nechtějí přivýdělek na rozdíl od ostatních?

Dlouhodobou filozofii polského CD Projektu asi všichni znáte, ale pro jistotu: Na rozdíl od jiných firem poskytují všechny přídavky volně ke stažení. Někteří to sice zesměšňují vzhledem k okolnostem, za jakých se to přihodilo, ale většina hráčů to velmi oceňuje a má - nejen proto - tvůrce Zaklínače 2 za hrdiny.

Jeden z nich, Konrad Tomaszkiewicz, nyní podrobněji vysvětlil, co je k tomu vlastně vede a proč se dobrovolně připravují o přivýdělek, který se zvlášť v současné těžké době vždy hodí.

"Považujeme DLC za standardní dodatečnou službu pro zákazníka, která by neměla být zpoplatněna. Kdysi dávno, když ještě frčely krabicovky, existovaly datadisky. Ty tehdy nabízely opravdu hodně obsahu, který za jejich cenu stál," vrací se autor úspěšného fantasy RPG nejprve do minulosti pro osvětlení souvislostí.

"Jenže většina současných DLC za ty peníze nestojí a hráči jsou nuceni do placení předražených částek za to málo, co v přídavcích obvykle dostávají. Proto nabízíme naše rozšíření zdarma - je to takový náš způsob poděkování lidem, kteří si naši hru koupili, namísto aby ji ukradli," uzavřel Konrad Tomaszkiewicz ze studia CDP Red interview pro VG247.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (17)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna