Na vojenskou základnu na řeckém Limnosu se zde může podívat kdokoli

To, kvůli čemu zadržují tvůrce ArmA 3, je volně na internetu.

Vlastní zpráva - Už třetím týdnem jsou v řecké vazbě proti své vůli zadržováni dva vývojáři hry ArmA 3 z Bohemia Interactive. Kromě sesbírání 10 tisíc podpisů pod peticí nemá v posledních dnech tato nepříjemná kauza žádný nový vývoj, protože v Řecku stále stávkují soudci, takže o jejich odvolání nemá kdo rozhodnout.

Jak známo, tamní úřady podezírají třiatřicetiletého Ivana Buchtu a osmadvacetiletého Martina Pezlara ze špionáže a hrozí jim desítky let ve vězení nebo měsíce ve vazbě. Podle jejich advokáta jde jen o 14 snímků, tzn. ani necelou vteřinu, z amatérského videa z jedoucího auta po nedaleké dálnici.

0

Eurogamer se nyní dostal k videím právě této vojenské základny na řeckém ostrově Limnos, které se kupodivu povalují volně na internetu. Kdokoli si tak může na YouTube prohlédnout, jak vypadá inkriminované místo, které Řecko považuje za zásadní bezpečnostní riziko s ohledem na hranici s Tureckem a kvůli kterému tak dlouho vězní české občany.

Navíc jsou tato videa podstatně delší, když se po mnoho vteřin vyloženě zaměřují (zoomují) na ozbrojené stíhačky zaparkované před hangárem a dalšími vojenskými strukturami, to vše z bezprostřední blízkosti ranveje letiště, kam přistávají malá civilní letadla. Ve videu z přistání vrtulové Cessny přetočte na 6. minutu:

Armádní budovy na ostrově Limnos jsou z větší dálky natočeny, tentokrát už zjevně nechtěně, i při pohledu z okénka většího civilního letounu Dash Q8-400 od aerolinií Olympic Air, když startoval na svůj let do Atén:

Pokud by tedy snad tvůrci ArmA 3 čirou náhodou potřebovali pro účely hry vědět, jak tato vojenská základna vypadá, což zatím nevíme, nemuseli by kvůli tomu jezdit tisíce kilometrů daleko a něco tam riskantně natáčet. Na vše by jim stačilo se podívat z tepla domova, jako jste to teď učinili vy. Související komentář: Jak opravdu pomoci českým občanům drženým v Řecku?

Reklama

Související obsah

Halo 3 pro počítače má přesný termín

Další hra z dřívější kompiilace.

Získej 40 000 Kč hraním LoL a WoT, startuje OMEN Summer Series

Nastartujte motory, vylaďte svá obrněná vozidla!

PC konverze Horizon Zero Dawn se ihned stala bestsellerem

+ obrázky, HW nároky, technické vychytávky.

Také na webu...

- komentáře (14)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna