PC verze Black Ops 2 s omezeným zorným úhlem

Vyššímu nastavení zabraňují technické obtíže.

Jak známo, pokračování Call of Duty příští týden přinese novinku v podobě přechodu na DirectX 11 engine, který se stal středobodem kontroverzí. Někteří se proto důvodně domnívali, že změna bude znamenat jen samá pozitiva, vykoupená vyššími HW nároky i premiérovou nepodporou Windows XP. Nicméně v početné hráčské komunitě začínají hlodat červíci pochybností, že ten DX11 renderer možná zase taková sláva nakonec být nemusí.

Dnes se vynořil problém týkající se uživatelského nastavení FOV, tzn. field of view, pole výhledu při hraní v Black Ops 2. To už od dob Quake v podstatě určuje, v jak širokém zorém úhlu vidíte své okolí a také jak vnímáte svůj pohyb ve hře (z příliš vysokých hodnot se někomu může udělat až nevolno). Zorný úhel ve skutečném světě závisí na poloze očí, takže lidé obvykle vidí skoro do šíře 180 stupňů, zatímco někteří ptáci vnímají až 360 stupňů, aniž by se jejich hlava nebo oči otáčeli.

Vyšlo totiž najevo, že oficiálním maximem bude u PC verze Black Ops 2 hodnota 80. Nejedná se o něco klíčového, neboť takovéto věci ve hře jsou důležité pro pouhý zlomek hráčů, zatímco naprostá většina asi ani netuší, co to FOV vlastně je, nehledě na pravděpodobné obejití toho různými modifikacemi.

Komunitu rozhořčilo především to, že Treyarch předtím sliboval absenci jakýchkoli restrikcí, což už teď neplatí. "Neptejte se nás na to, jak FOV zvýšit, pro omezení existuje pádný důvod, kterému říkejme třeba technické omezení," vysvětlil zástupce vývojářů na Twitteru, když požádal o zastavení otázek na dané téma.

Rovněž tam přiznal jiné omezení jejich upraveného enginu a to že soutěžní zápasy v multiplayeru Black Ops 2 budou zamčeny na vykreslení maximálně 120 snímků za vteřinu, i pokud by váš stroj byl schopen dosáhnout vyšších hodnot. Souvisí to mj. se zadrháváním plynulosti a s opožděnými reakcemi serveru nebo na zmáčknutí kláves, takže se 120Hz monitorem se doporučuje zapnout vsync a používat obnovovací frekvenci právě 120Hz.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Battlefield 2042 už přišel o dvě třetiny hráčů a další nepřející data

+ zatím největší patch, kritika tragického startu a DICE už nejsou tím, čím bývali.

Horizon: Forbidden West proklepnuto ratingovou organizací v Austrálii

Takže odklad z února by tím pádem už hrozit neměl.

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna