Sony dnes uvádí na trh kouzelnický Wonderbook v češtině

"Díky rozšířené realitě zcela nový rozměr hraní."

Společnost Sony dala na vědomí, že dnes vychází její nevšední hra pro PlayStation 3, která se jmenuje Wonderbook: Book of Spells a obsahuje české titulky. Jak asi víte, za pomoci ovladače/kamerky PlayStation Move změní hra svět kolem vás a nabídne vám nový prvek rozšířené reality. Je to také první produkt, který je výsledkem spolupráce Sony s webovou stránkou Pottermore od autorky Harry Pottera.

Ivan Bradáč, business manager pobočky PlayStation pro Čechy a Slovensko řekl: “Wonderbook: Book of Spells je unikátní herní zážitek, který díky rozšířené realitě přináší zcela nový rozměr hraní her, tak jak jej neznáme. Díky české lokalizaci, unikátnímu hernímu příslušenství Wonderbook a poutavému prostředí ze světa Harryho Pottera, tak dokážeme zasáhnout mnohem širší publikum a získat nové příznivce PlayStation.”

K dostání např. z Xzone je buď samostatná hra za 949 Kč, v balení s PlayStation Move za 1699 Kč nebo v balení s Move i s konzolí PS3 SuperSlim 12 GB za 6990 Kč. Vydání doprovází velkoplošné billboardy a TV reklama.

Redaktor Eurogameru Milan Bergman testuje Wonderbook již delší dobu se svými dvěmi dětmi (8 let a 6 let), které jsou prý ze hry nadšené, a sepíše recenzi ještě tento týden. Zatím tisková zpráva od Sony s dalšími detaily v původním znění:

Tato novinka vám umožňuje provádět kouzla pomocí ovladače PlayStation Move, který se stane vaší kouzelnickou hůlkou. Vydejte se na fantastickou cestu za tajemstvím čarodějnického umu a za uměním zaříkávání a kouzel, podobně jako studenti na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Slovy J. K. Rowlingové, autorky knih o Harry Potterovi: “Wonderbook: Book of Spells je jediná kniha kouzel, ke které se mudlové mohou dostat. Práce s kreativním týmem společnosti Sony se mi velmi líbila a umožnila oživit má kouzla, jakož i něco z jejich historie. Toto mimořádné zařízení nabízí čtenářský zážitek, jako žádné jiné.”

Ve světě Harryho Pottera byla kniha kouzel Book of Spells napsána před více než dvěma stoletími Mirandou Goshawk, autorkou svazků The Standard Book of Spells. Na rozdíl od těchto svazků se kniha Book of Spells nachází pouze v 'zakázané sekci' knihovny v Bradavicích. Je to učebnice pro pokročilé studenty, která jim pomáhá na jejich cestě stát se skutečnými kouzelníky nebo kouzelnicemi.

Kniha Book of Spells poskytuje studentům bezpečné prostředí, ve kterém mohou číst, objevovat, učit se a praktikovat kouzla, která se již naučili a která si oblíbili, jako Incendio, WingardiumLeviosa nebo Expelliarmus. Určitě přitom narazí i na zlomyslné poznámky a kouzla, která na okraje knihy načmárali předchozí studenti školy v Bradavicích. Kromě humorných faktů, týkajících se kouzel, napsala J. K. Rowlingová i jedinečnou hádanku. Ta má za úkol provázet studenty při sbírání zkušeností, jak se stát úspěšným kouzelníkem nebo kouzelnicí, pobízet fanoušky na jejich cestě za jedinečným dobrodružstvím a odemykat nové příběhy. A na konci každé kapitoly odmění úspěšné studenty za předvedená kouzla.

Reklama

Související obsah

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna