Úspěch Humble Bundle ovlivnil víru burzy v THQ

Hodnota akcií firmy díky němu stoupla až o 60 procent.

1

Čtvrteční zařazení her od THQ do akce Humble Bundle vyvolalo solidní podzvižení a dokázalo ovlivnit hodnotu firmy zmítané finančními problémy až o 60 procent, což je u herních vydavatelů něco dosud nevídaného.

K obchodníkům na burze se zjevně doneslo, jak velký zájem o značky THQ panuje - aktuálně 600 tisíc nákupů hráčů generujících celkově 3,5 milionu dolarů - a zohlednili to do ceny, za jakou se obchodovaly akcie THQ.

Jak si všiml sesterský web GamesIndustry, 28. listopadu, ještě před Humble Bundle byla hodnota akcií THQ na úrovni 1,07 dolaru za akcii. V den uvedení se akcie obchodovaly za 1,60 dolaru, načež v pátek spadly na 1,45 dolaru za akcii.

Do Humble Bundle se zapojili i šéfové THQ Jason Rubin a Brian Farrell, kteří každý poslali 1000 až 1600 dolarů. Jak sami uvedli, celou tuto částku přes webový posuvník nechal poslat na charitu.

Šance na úspěšné vydání Metro: Last Light a Company of Heroes 2 v plánovaném březnu 2013 se tak z pohledu hráčů mírně zvětšila. Úplnou radost z toho nemohou mít jedině noví investoři či překupníci na burze, které tím pádem přijdou akcie THQ na mnohem vyšší částku než před týdnem.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná (později dekódovaná) slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

Artworky z kdysi odlišného směřování Dark Souls 3

Neschválená podoba hry měla dle úniku z portfolia grafika vypadat takto.

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna