Dragon Age 3 bude více o prozkoumávání světa

Návrat ke kořenům Baldurs Gate a Neverwinter Nights.

Že se třetí díl RPG Dragon Age chce inspirovat Skyrimem, víme už od loňského roku. Nový šéf BioWare, Aaryn Flynn, to nyní znovu potvrdil a rozvedl jejich záměry v rozhovoru pro Game Informer.

Podle něj by se RPG žánr měl do budoucna více soustředit na prozkoumávání herního světa, tak jako to v minulosti dělaly klasiky Baldurs Gate nebo Neverwinter Nights. K jejich kořenům by se tvůrci Dragon Age 3 moc rádi vrátili. Přičemž uznal, že Mass Effect i předešlé díly Dragon Age od toho spíš ustoupily, což je spíš takový diplomatický výraz pro lineární koridorovku.

BioWare dosud nepotvrdili umístění Dragon Age 3 do otevřeného herního světa, ale je to dost pravděpodobné. Stačí se podívat na artworky nebo se trochu zamyslet nad vyjádřením jejich šéfa, že hodlají dále rozvinout směr, kterým se vydal Skyrim, který nadále obdivují. A především vylepšit ty disciplíny, ve kterých tak úplně neexceloval. Není se co divit, bylo by spíš divné, pokud by tvrdil něco jiného, protože jde o shodný styl středověkých RPG s rytíři a nechat se ovlivnit tím nejlepším v oboru je logické.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna