Poslední tradiční žánrovou kategorií, ve které můžete ode dneška hlasovat, jsou RPG. Jak už nakousl Jíra Sládek v glose, minulý rok byl velmi zvláštní v tom, že nevyšla prakticky žádná velká epická RPG hra. Letos bychom si chuť měli spravit mimojiné se Zaklínačem 3 či Dragon Age: Inquisition, protože ve 2013 to byla opravdu slabota. Aby tato kategorie vůbec mohla existovat, museli jsme do ní horko těžko vyškrábat aspoň to minimum, co se urodilo. Mezi kandidáty proto figuruje všehochuť aneb taková znouzectnost: tituly z handheldů, konverze loňské hry z PC, dvě onlinovky, remake klasiky či dokonce i domácí zdarma šířená modifikace, která není vůbec bez šancí. Might and Magic X i Wasteland 2 z Early Access vzhledem k nedodělanosti necháváme až na letošní rok.

Druhou dnešní kategorií jsou české hry. Ani v nich se toho tolik neurodilo, naštěstí to zachraňují Bohemia Interactive s hned čtyřmi tituly, z nichž jeden je ještě nedokončený, ale už šel předtím hrát v modifikaci, takže nám přišlo v pořádku ho do nominací zařadit. Výběr doplňují datadisk pro i ve světě také velice známý a populární simulátor řidiče kamionu, několik větších her pro mobilní platformy nebo karetní RPG.

Předtím jste se mohli projevit v kategoriích závodů/sportů, strategií, indie/plošinovek, akcí nebo FPS. Zítra se už dostaneme k méně běžným kategoriím hlasování.

Letos jsme se k hlasování rozhodli přistoupit úplně jinak než za rok 2012: jednak aby to nebyla nuda, druhak to chtělo nějaké rozdělení kvůli ohromnému počtu vydaných her v uplynulých dvanácti měsících. Také jsme se snažili, aby to pro vás bylo maximálně jednoduché i transparentní - aby už nebylo vyžadováno vlastnictví uživatelského účtu na EG. I nadále nerozlišujeme platformy, protože zastáváme názor, že správný hráč neřeší, pro co daná hra vyšla, nýbrž jak zábavná a kvalitní je.

Odvolit budete moci během každého z následujících dnů v těchto dvanácti kategoriích, přičemž z každé z nich po skončení vybereme dva vítěze, kteří se utkají s výherci v ostatních kategoriích v závěrečném hlasování o celkově nejvydařenější hru roku 2013. Přijde nám to tímto způsobem spravedlivější, než kdybychom kandidáty do finále vybírali sami, i přehlednější, aby nebyl seznam až ukrutně dlouhý, čímž tato hlasování často trpí.

Díky využití osvědčeného systému Twiigs okamžitě po odhlasování spatříte průběžné výsledky i počet čtenářů, kteří se už do volby zapojili. Nechceme před vámi nic tajit, obdobných anket se aktivně účastní jen zlomek z celkového počtu čtenářů, podobně jako třeba u příspívání do diskusí. Jsme si jinak jisti, že nás i letos navzdory pečlivému mnohahodinovému procházení release-listů nepochybně dokážete nachytat, že v nabídce her podle vašeho názoru nějaká velmi důležitá hra chybí. Leč vězte, že není smyslem přinést úplně kompletní výčet všeho vydaného v žánru, nýbrž jen ty nejznámější a s největší šancí na úspěch v očích hlasujících čtenářů, ani na Twiigs nejde dodatečně přidávat další odpovědi bez resetování všeho.

Děkujeme všem čtenářům za účast, za níž nechceme uplácet nějakými lacinými cenami, protože o tom to není. Hlavní výhrou bude pro všechny zjištění, které hry to v očích českých hráčů v jednotlivých kategoriích vyhrají - musíme se přiznat, že jsme docela zvědavi na výsledky. I jestli se budou aspoň částečně shodovat s našimi redakčními favority, které zveřejníme v lednu, abychom vaše volby neovlivňovali.

V ostatních kategoriích můžete hlasovat zde.

- komentáře (32)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

Reklama