Gearboxu nabídli Activision podílení se na Call of Duty

Proč to vlastně odmítl?

1

O takových interních jednáních či schůzkách, z nichž ve výsledku nic nevzešlo, se na veřejnosti obvykle nemluví, aby to oběma stranám neuškodilo. Šéf Gearboxu Randy Pitchford toto nepsané pravidlo porušil při vysvětlování filozofie jejich studia a využil to k malému holedbání, jak jsou dobří.

Activision prý nabídli Gearboxu, jestli nechtějí udělat hru ze série Call of Duty, ten to ale odmítl. Není zřejmé, kdy k tomu došlo, lze odhadovat období po rozpadu Infinity Ward, kdy se hledalo náhradní řešení. Většina jiných vývojářů by něco takového brala jako obrovskou poctu a ihned by se chopila naskytlé příležitosti, ne však Gearbox.

"K výrobě hry Call of Duty musíte dodržet určitá pravidla, na která jsou hráči této konkrétní série zvyklí. Musíte ji udělat tak, jak se po vás chce, což by pro nás nebyla žádná výzva. Neposílilo by to naši reputaci jako studia ani by to nemotivovalo náš tým," uvedl Pitchford v rozhovoru pro německý web Krawall.

Gearbox se zapojí do prací na některé existující sérii jen tehdy, pokud do toho může vnést buď nový přístup nebo novou perspektivu. Tím se asi naráželo na blížící se Vetřelce a vlastně to na ně je celé taková skrytá reklama.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Dobré ráno s Eurogamerem - pátek, 28. února

Kytara DOOM, obnovení her i po restartu, zdarma Black Desert Online, nález v Call of Duty...

Pokračování Man of Medan - Little Hope - venku už v létě

Druhý díl The Dark Pictures Anthology v detailech + video.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna