Crytek nehodlá pokračovat v Darksiders 3

Vývojáři budou dělat na jiných hrách.

Když THQ zkrachovalo, začali odcházet zaměstnanci z vývojářského studia Vigil, která pracovalo na sérii Darksiders. Hodně jich přistálo v Cryteku, takže se spekulovalo, zda by na dalších dílech nemohli pokračovat tam. To ovšem Crytek popírá.

Šéf Vigilu David Adams povede nové studio Crytek USA, které bude vlastně plné bývalých Vigil zaměstnanců, ale na sérii Darksiders pokračovat nebudou.

"Byli jsme dost překvapení, když nikdo nechtěl Vigil koupit," prozradil šéf Cryteku Cevat Yerli v rozhovoru pro GamesBeat. "Rádi bychom do toho šli, ale bylo tam příliš mnoho neznámých."

Cryteku se nelíbilo, na čem zrovna Vigil pracoval, ale pak si šéf Cryteku telefonoval s Davidem Adamsem a nakonec se rozhodli, že by rádi využili zaměstnance Vigilu, ale nikoli samotnou společnost nebo jejich sérii Darksiders.

"Nechceme pokračovat s Darksiders 3, protože se nehodí do naší strategie. Spíše jsme ale chtěli lidi z Vigilu využít, aby se připojili k naší misi, která je dost odlišná od toho, co tým dělal dříve."

Bude jim nabídnuto několik projektů, ze kterých si budou moct vybrat, co je zaujme nejvíc. "Jenom vědí, jaká je strategie Cryteku a oni si musí vybrat hru, která je bude inspirovat."

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna