Obsidian, tvůrci senzačního RPG Knights of the Old Republic 2, se už dříve nechali slyšet, že LucasArts prezentovali svůj nápad na novou Star Wars hru. Nápad se jim líbil, ale nakonec z toho nic nevzešlo. Teď mají novou možnost. Mohou hru nabídnout přímo Disneymu, který se nechal slyšet, že Star Wars hry už bude jenom licencovat, aby s nimi neměli takové náklady (a s tím spojený menší risk).

Šéf Obsidianu Feargus Urquhart řekl pro Eurogamer, že by rádi prezentovali Disney znovu svůj nápad. "Pracovat se Star Wars světem byla spousta zábavy a rádi bychom se do toho pustili znovu."

Mají nápad na hru, která by se odehrávala mezi Epizodou 3 a Epizodou 4 - tedy v době, kdy Impérium začalo vyvražďovat všechny rytíře Jedi. "Je to z doby pádu Republiky a z doby likvidace rytířů Jedi. Je to o Obi-Wanovi, který se chce ujistit, že je Luke Skywalker v pořádku."

Příběh vymyslel sám Chris Avellone z Obsidianu a Feargus Urquhart říká, že jde o jeden z nejlepších nápadů, který kdy měli.

Dveře jsou tedy otevřené. Horší ovšem je, že Disney se nechal slyšet, že se chtějí více soustředit na "sociální a mobilní hry než na konzole".

Reklama