Letošní Call of Duty prý potáhne nový nextgen engine

Tesco opět pochybilo. A kolik si vydělal šéf Activision?

Webmasterovi britského řetězce Tesco asi nestačil jeden průšvih z minulé středy, kdy nechtěně vyzradil název hry i s obalem, což pak musel kvůli rozzuřeným Activision promptně stáhnout, a koleduje si o další skandál nebo rovnou vyhazov.

Během neděle na pár hodin vrátil na stránky obchodu inkriminovanou produktovou stránku, kde už byl přítomen i popisek hry. Vedle standardní sebechvály a data vydání 4. listopadu 2013 potvrdil, že Ghosts mají být samostatnou odbočkou série Call of Duty bez spojitosti s Modern Warfare.

"Letošní díl Ghosts posouvá sérii Call of Duty do nové generace se zbrusu novým herním zážitkem, vystavěném okolo zbrusu nového příběhu, zasazení a obsazení, i poháněném úplně novým next-gen enginem Call of Duty," píše se v popisku na Tescu ještě před předpokládaným oficiálním ohlášením tuto středu 1. května.

Tím novým zasazením se asi myslí ta spekulovaná daleká budoucnost. S důvěrou ve sliby ohledně nového enginu bychom však byli opatrní, neboť to od nich slýcháme každý rok, ale obvykle jde jen o mírně vylepšený derivát stále toho samého.

1

Že ani v případě Ghosts tomu nemusí být jinak a že se asi nedočkáme opravdu nového enginu, který by mohl po grafické stránce konkurovat Battlefield 4, nasvědčuje aktuální inzerát hledající designéra do Infinity Ward pro nějaký nový projekt, který má zkušenosti s technologiemi id Tech a Radiant. Na nich běžely i předešlé díly.

Tato zpráva přichází shodou náhod právě v době, kdy Bloomberg zjistil, že Robert Kotick je jedním z nejlépe placených šéfů ze všech amerických firem. Za minulý rok si vydělal 8 milionů dolarů (160 milionů korun) a pokud se mu podaří naplnit všechny cíle během pětileté smlouvy, shrábne celkově neuvěřitelných 56 milionů dolarů (miliarda korun). A asi mu bude celkem jedno, pokud hráči Call of Duty volají po investici aspoň zlomku z této částky do opravdu nového enginu jejich oblíbené série.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2020

Zvuková karta pro hráče, AMD zvyšuje náskok, notebook Asus...

Nalezen plakát na kampaň Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered

V souborech posledního updatu loňského dílu.

Unikl termín Dark Pictures: Little Hope

Už docela brzy + další info, obal.

O multiplayeru Microsoft Flight Simulator 2020

Objasněny režimy či technologie.

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna