Oznámení Dying Light, obdoby Mirrors Edge od tvůrců Dead Island

Parkúr se zombíky i pro next-gen + více obrázků.

Polské studio Techland před okamžikem oznámilo svou novou hru Dying Light určenou pro současnou i příští generaci konzolí. Pohybově půjde o parkúrovou obdobu Mirrors Edge, kde budete v pohledu z vlastních očí překonávat či přeskakovat překážky, přičemž se v otevřeném světě prý velmi intuitivně dostanete všude, kam po svých nohou vylezete. Na prvních obrázcích prostředí vypadá trochu jako brazilské favely.

Herní princip bude založen na tom, že během každého dne se z bezpečné oblasti musíte vypravit do míst zamořených zombíky, kde přeživší hledají zásoby a kam jsou z letadla vyhazovány balíčky od záchranářů. Jakmile nastoupí noc, lovec se stane loveným a hra se změní v holý boj o přežití. Důkladně prověří, zda jste se předtím za světla kvalitně připravili, protože v noci budou nemrtví mnohem nebezpečnější než ve dne, kdy jsou jako zpomalený film.

Součástí bude systém pro výrobu zbraní z nalezených předmětů, z nichž mohou vzniknout i bizarní kousky jako motorová pila nabitá elektřinou.

Nejdůležitější na tom asi je, že (na rozdíl od středověkého Hellraid) dokázali tvůrci Dead Island či Call of Juarez pro tento projekt ulovit velkého vydavatele Warner Bros, což je pro herní firmu ze střední Evropy vždy nevšední úspěch. Dying Light vyjde někdy v roce 2014 i pro PC.

Reklama

Přeskočit na komentáře (12)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

- komentáře (12)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna