Domácí obchody už nahodily do své nabídky XBOX ONE

Jakou u něj uvádějí cenu v korunách? O kolik více či méně než PS4?

Vlastní zpráva - Nahazování něčeho právě ohlášeného do nabídky obchodů je vždy ošidné a připomíná spíš věštění z křišťálové koule. Pro nový herní hardware to platí dvojnásob. Cenu ani přesný termín pro ČR od Microsoftu ani Sony neznáme a ještě dlouho znát nebudeme, takže vše závisí jen na zkušenosti manažera online-shopu, jestli se mu jednou tu více, jindy tu méně podaří správně odhadnout, jak to bude ve skutečnosti.

S tím souvisí i riziko stížností od zákazníků, kteří by se mohli cítit podvedeni, pokud by se cena konzole později zvýšila (i doba uvedení), o čemž se s nimi musí komunikovat. Na druhou stranu obchody dobře ví, že musejí začít nabírat předobjednávky co nejdříve a že by na oficiální údaje mohly čekat až do soudného dne, takže nemít nový hardware v katalogu by byla konkurenční nevýhoda.

1

Nejspíš právě kvůli tomu zařadily přední domácí online-shopy do svého katalogu nextgen konzoli Xbox One představenou teprve před pár dny (vše o Xbox One v kostce + LIVEBLOG), stejně jako již předtím PlayStation 4.

Xzone takto tipuje cenu Xbox One na 12 990 Kč, stejně jako JRC. Oproti tomu u PlayStation 4 kupodivu sáhly k nižší hladině o tisícovku, jen na 11 990 Kč.

Není přitom jasné, odkud vlastně čerpaly - jestli to je ze sto procent pouhý nástřel od boku, nebo zda obchody mají nějaké interní informace od českých distributorů obou konzolí, či případně jestli to není pouhý přepočet z některých odhadů v zahraničí (400 britských liber) plus daň.

To samé se týká termínu vydání Xbox One i PS4 na český trh, na JRC i na Xzone předpovídaném na listopad či konec roku. Microsoft sice na konferenci slíbil vydání ještě letos, ale i Peter Molyneux v show IGN vyjádřil určité pochybnosti, jestli doslovné zmínění "kolem světa" vážně znamená to samé jako "celosvětová premiéra ve stejnou dobu". Spíš bychom řekli, že nikoli, a že se to může týkat jen některých vybraných trhů, mezi nimiž rybníček jménem Česká republika nemusí být tím právě upřednostněným, stejně jako se tomu děje třeba u premiér mobilních telefonů a nikdo na to nemůže říct ani popel.

Reklama

Přeskočit na komentáře (26)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (26)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna