Inzerát Rockstaru zmiňuje PC verzi GTA 5

Sice ne přímo, ale jinak je jasný.

Dosud jsme vždy od něj v tomhle směru navzdory důkazům slýchali, že k případným konverzím Grand Theft Auto 5 na PC zatím nemají co oznámit. Ale to samozřejmě nevylučuje, že by se na nich nedělalo. A dnes to samotný Rockstar de facto potvrdil. Sice ne přímo, ale kdo si dá jedna a jedna dohromady...

Studio Rockstar Leeds sídlící ve Velké Británii, které bylo v minulosti odpovědné za PC konverzi L.A. Noire, vypsalo oficiální inzerát na programátora grafiky se znalostmi DX9 / DX11 a s aspoň jednou vydanou hrou na kontě.

Hledá v něm talentovaného uchazeče, který má za úkol "přinest poslední tituly Rockstaru na platformu PC" a který by "úzce spolupracoval s ostatními pobočkami firmy."

Jelikož Rockstar v současnosti nemá ohlášeno nic jiného než pouze zářijové GTA 5 pro PS3/X360 a žádná jiná hra z poslední doby na PC nezbývá převést (RDR už nepočítáme), je čtení mezi řádky na výsost jasné. Ani byste nemuseli vědět o praxi této firmy uvádějící PC verze zhruba s ročním zpožděním.

Jediné možné jiné vysvětlení tohoto inzerátu by díky zmínce o "práci v týmu zkušených tvůrců na nextgen hrách" teoreticky mohlo být Red Dead Redemption 2. O něm se spekuluje už déle, že má přijít až na nextgen nejdříve tak příští rok, a ty vyžadované schopnosti s PC by mohly skytě narážet na fakt, že Xbox One i PlayStation 4 jsou převlečená PC. Avšak to by se nehledal pracovník do Rockstar Leeds, nýbrž do studia v San Diegu zodpovědného za sérii RDR, čímž tato teorie rychle padá.

1

Jinak nezapomeňte: už za pár hodin spatříme první oficiální video z hraní GTA 5, o němž obsáhle referovalo květnové mega-preview. UPDATE: video je zde!

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (17)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna