Grand Theft Auto 5 bylo ke stažení o měsíc dříve kvůli chybě Sony

Jak k tomu došlo a co to znamená?

Průšvih jak Brno. Uživatelé obchodu PlayStation Network s předobjednávkou se dnes časně ráno nestačili divit, když jim bez jakéhokoli upozornění dopředu byla nabídnuta možnost pre-loadu plné verze Grand Theft Auto 5 do jejich PS3.

1

Vinou nějakého nedopatření na straně Sony se nejočekávanější hra roku dostala na veřejně přístupnou verzi obchodu, odkud si ji mnozí majitelé PS3 téměř celou úspěšně stáhli.

2

Soubory GTA 5 mají velikost 18 GB a diskuse GTAForums se okamžitě zaplnila fotkami z průběhu stahování, než Sony chybu napravila a hru z PSN dočasně odstranila.

3

Tento únik neznamená, že by GTA 5 bylo možné již dnes hrát, protože v pre-loadu evidentně chybí nějaké klíčové soubory nutné ke spuštění, které se dostáhnou až dodatečně v oficiální termín 17. září. Když se o to uživatel pokusí, dostane jen hlášku, že "tento obsah není dostupný před datem vydání."

4

Standardně k takovým pre-loadům dochází např. týden dva před vydáním, ne s takovým předstihem. Vyplývá z toho ale, že data pro hru jsou už delší dobu uzavřena, ale teď budou neúměrně dlouho zbytečně zabírat místo na harddisku konzole.

Nemilé to pro Rockstar je zejména v tom, že programátoři či autoři budoucích modifikací se teď budou moci necelý měsíc hrabat ve zdrojových souborech GTA 5 a zjistit z nich některé nové informace o náplni hry nebo o její struktuře, co dosud měly zůstat utajeny. A že se takových nadšenců najde hodně, o tom u takové věhlasné série není pochyb.

5

Data jsou sice momentálně zakódovaná, ale autor nástroje OpenIV pro minulý díl už prý pilně pracuje na dekryptování souborů, které jsou v jiném formátu než minule. Může to mít dopad i např. na zahájení přípravy češtiny do dosud nepotvrzené PC konverze, kdy neoficiální překladatelé získají více času na lokalizaci textů.

6

Čím to až celé může eventuálně skončit, naznačil náš tématický článek, kterak byly kdysi objeveny skryté sexuální minihry Hot Coffee v San Andreas, které mohly zabránit uvedení na trh.

Achievementy z GTA 5 už utekly před pár dny jinou cestou.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

SnowRunner dostane novou mapu a mise

+ vícero pozic, funkční zrcátka a další vylepšení.

Marek Španěl se vyjádřil k údajné akvizici Bohemky Tencentem

Osobnější pohled + kde se vzala ta částka?

- komentáře (25)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna