Je Grand Theft Auto 5 nejdražší hrou všech dob?

Tvrdí to skotský deník. Věřit či nevěřit?

Když novináři, zvlášť ti neherní, píší o nějakém dílu domácí provenience, občas mívají tendence přehánět. Skotský deník The Scotsman takto vydal článek o nadcházejícím Grand Theft Auto 5, které vzniká ve studiu Rockstar North v tamním městě Edinburgh.

Normálně by se s ním asi nikdo nezabýval, protože pouze seznamuje mainstreamové publikum s vlastnostmi hry, ale rozruch vyvolal díky uvedení částky 170 milionů liber coby nákladů na vývoj - tedy neuvěřitelných 5 miliard korun - díky čemuž by zřejmě šlo o nejdražší hru všech dob, která si v ničem nezadá s nejdražšími filmovými blockbustery.

Deník bohužel neuvádí, kde nebo od koho k této částce přišel, zda je to pouze něčí odhad (pravděpodobnější varianta) nebo jestli to má něčím podložené. V článku pouze v jiné souvislosti cituje uměleckého šéfa série GTA, jinak se odvolává jen na novináře nebo na analytiky.

Rockstar zatím nic takového nepotvrdil ani nevyvrátil, asi s tím tvrzením však nijak bojovat nebude, protože mu pomáhá ve vytvoření aury výjimečné hry, jak se mu hodí. Není také jasné, kolik z té údajné částky činí samotný vývoj a kolik padne na marketing, který rozhodně levný nebude, ale má mít prý na kontě 2,5 milionu předobjednávek GTA 5 jen v USA.

Pokud by těch 170 milionů liber bylo pravdivých, což se asi hned tak nedozvíme, bylo by GTA 5 téměř trojnásobně dražší hrou než předešlé GTA 4, u nějž se náklady uváděly na zhruba 63 milionů liber, ale prodalo se ho 25 milionů kusů. Podle některých expertů mohlo být GTA 4 překonáno o něco nákladnějšími Star Wars: The Old Republic.

Níže pro představu grafy nejdražších her a filmů z poslední doby.

1
2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alan Wake: American Nightmare a Observer zdarma

+ The Division 2 bezplatně s celou kampaní.

Desetiprocentní sleva na Football Manager 2020

Ve vybraných českých obchodech.

Dodatečné postavy do Gears 5

K zakoupení či získání hraním.

- komentáře (14)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna