Alternativní řešení situací v Beyond předvedeno

Hra se větví, aniž byste o tom věděli.

Když David Cage říkal, že Beyond: Two Souls není tak lineární, jak na první pohled vypadá, myslel tím právě tohle.

Řada lidí si totiž tuto PS3 exkluzivitu bere do úst, že to prý je pouze interaktivní film jako Heavy Rain a ne hra. Ale pletou se, protože hráč může ovlivnit postup, jen o tom obvykle vůbec netuší, neboť na to není nijak upozorněn blikajícím dialogem jako v jiných hrách, tzn. často si ani nevšimne, že vlastně učinil nějakou volbu. To obvykle zjistí až poté, co bude to samé hrát znovu nebo po debatě s kamarádem, který tu samou situaci absolvoval jinak.

O tomhle konkrétním větvení jsme psali už během E3 2012 a nyní to kolegové z IGN názorně předvedli na pasáži Hunted, kterou asi znáte díky scéně ve vlaku, nočním lese či jízdě na motorce.

V prvním průchodu níže postupovali tak, jak jste to asi dříve viděli i vy - tzn. utekli na střechu vlaku, skočili z ní za jízdy a pak se na lesní silnici převtělili do policisty na motorce, nasedli do auta a začali s ním bourat do svodidel, čímž se Jodie otevřela cesta.

Nahrávka druhého průchodu níže je zajímavější, protože hráč zkouší alternativy. Nejprve ve vlaku blbnou s duchem, který škádlí ostatní cestující, což nemá vliv na děj, ale jako zpestření proč ne. Poté se v honičce ve vlaku nechají chytit, což skončí uvězněním hrdinky v kupé, odkud se musí dostat, v čemž opět pomůže neviditelný parťák a jeho schopnost převtělování. Ke scéně na střeše tedy vůbec nedojde, ale je škoda, že po dostání se z vlaku ihned následuje ten původní děj, tzn. že o Jodie ihned vědí a ihned začne pročesávání lesa s baterkami.

Souboj se psem a vylezení na mokrou skálu, kam se líní muži zákona neodváží, zřejmě nelze řešit odlišně. Příští drobné větvení proto přichází opět až na silnici, kde se při ovládání zhypnotizovaného policisty nemusíte posadit za volant auta, nýbrž vzít brokovnici z kufru auta a začít pomateně střílet okolo sebe, což opět vyplaší ostatní, začnou se krýt, a Jodie tak může snadno ukrást motorku. Jak vidno, alternativní řešení situací tedy obsahuje jen drobné rozdíly, které obvykle pak naskočí na původní linii, ale otázkou je, kolik takovýchto skrytých variant v Beyond existuje.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alza už u PlayStation 5 píše únor 2021. Jaký klíč uplatní Xzone?

Pozor na strhnutí peněz předem + zvěsti o krácení alokace.

Stížnosti na chaotické zahájení předobjednávek PS5 ze světa

+ prý bude k dispozici méně levnějších digitálních modelů.

Mass Effect Trilogy Remastered nalezeno na portugalském obchodu

S říjnovým termínem, ale logo bylo jen z X360 verze.

Videosrovnání Demons Souls na PS3 a PS5

+ čeho si všímat nového?

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna