Slovenské studio Cauldron končí s velkými hrami

Dlouho existující autoři Chasera, Spellcrossu či lovecké Cabely.

Vlastní zpráva - S touto novinou přišel nejprve v noci na dnešek bývalý šéfredaktor Score a pozdější manažer neprosperujících herních obchodů GameScape Jan Modrák: "Po více než 15 letech to zabalil slovenský Cauldron. Sázet všechno na jednu kartu se nevyplácí, Activision už další projekt nedohodili," napsal na Twitteru.

2

Později to bylo uvedeno na pravou míru na oficiálním Facebooku studia, podle nějž Cauldron úplně nezavírá krám. Avšak byl donucen propouštět a přeorientovat pole své působnosti na menší tituly.

"Žiaľ musíme oznámiť naším fanúšikom že prerušujeme na istý čas výrobu väčších projektov na PC a konzoly. Náš team sa dnes musel bolestivo zmenšiť. V blízkej dobe očakávajte z produkcie Cauldronu a Top3Line zaujímavé hry na mobilné platformy."

Tento osud v posledních letech nevyhnutelně potkal i většinu jiných domácích vývojářských firem. Typicky třeba český Cinemax, který namísto ambiciozních velkých her pro PC jako v minulosti kutí už pouze jednohubky pro mobily, tablety či handheldy, na něž nepotřebují shánět vydavatele, což by se beztak nezdařilo, když i nejslavnější studia s milionovými hity musejí žebrat na Kickstareru.

Přesné důvody změn Cauldron neuvedl, Sector k tomu jen sehnal komentář od jeho zástupce Mariána Ferka. Ten hovoří o kritické situaci na trhu kvůli propadům prodejů her na staré konzole a obavami investorů z počátečního malého rozšíření nextgenu.

Bratislavský Cauldron je nejdéle existujícím studiem u našich východních sousedů. Zapsal se do povědomí zejména DOSovou tahovkou Spellcross (1997), vlastním uchopením série Battle Isle a na svou dobu graficky revoluční FPS Chaser (2003) na CloakNT enginu. Od středověkých rubaček jako Conan a Knights of the Temple II se firma přeorientovala nejprve na budgetovky History Channel mapující americkou historii. Po jejich úspěchu ji Activision Value "odměnili" svěřením pokračování kdysi slavné značky Soldier of Fortune (Payback), které však v recenzích propadlo i od nich postrádalo jakoukoli marketingovou podporu. V posledních letech se Cauldron živil (toto slovo není použito náhodně) loveckými budgetovkami ze série Cabela, z nichž poslední vyšla vloni.

Reklama

Přeskočit na komentáře (11)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (11)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna