Odbyt Call of Duty prý klesl o 50 procent

Krabicovka pro PC se na něm podílí méně než jedním procentem.

Že se zájem o letošní díl Call of Duty propadl, navzdory vychloubačné tiskovce s trikem a oslavné ódě v traileru, víme už pár dnů. Ale že to bude takový strmý pád, to nepředpokládali ani ti největší pesimisté.

Podle zasvěcených zdrojů britského magazínu MCV z prodejních kruhů klesl odbyt CoD: Ghosts oproti loňskému dílu CoD: Black Ops 2 až o 50 procent. Ale pořád je na tom ještě dobře oproti Battlefieldu 4, kterému se při srovnání s BF3 dařilo hůře o 69 procent, a vedle Assassins Creed 4 s výsledky horšími o 60% než vloni u AC3.

Přesto se Ghosts vyhloupli na čelo britské hitparády a velmi zajímavý je poměr verzí, které to zařídíly: hra pro X360 se o to postarala z 62%, hra pro PS3 z 34%, zatím nespustitelná a předčasně vydaná verze pro PS4 z 3%, a krabicovka pro PC verze i Wii U méně než jedním procentem.

Být na místě Activision, asi bychom se zamysleli, jestli se vůbec krabicovku pro PC ještě vyplatí vydávat, když každoročně vykazuje tak mizerné výsledky, a zda to nenechat jen na digitální distribuci.

Analytici oslovení sesterským GamesIndustry si myslí, že průměrné hodnocení Call of Duty: Ghosts jen 76% prodeje zrovna této hry moc neovlivní (max. o 10%), protože je vůči negativním recenzím velmi odolná. Dle jejich průzkumů mají hodnocení z recenzí vliv spíš na nové značky (např. jarní Destiny či Titanfall představující pro CoD nejvážnější konkurenci), u kterých si zákazníci dělají průzkum, ale u Call of Duty už za ta léta moc dobře vědí, co čekat, takže se recenzemi tolik neřídí. Jen případní nováčci na herní scéně, ale těch tolik není.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2020

Zvuková karta pro hráče, AMD zvyšuje náskok, notebook Asus...

Nalezen plakát na kampaň Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered

V souborech posledního updatu loňského dílu.

Unikl termín Dark Pictures: Little Hope

Už docela brzy + další info, obal.

O multiplayeru Microsoft Flight Simulator 2020

Objasněny režimy či technologie.

- komentáře (29)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna