6 minut z Dying Light za světla

Po trefení zombíka ho zrengenujete, které jeho kosti to odnesly.

Techland a Warner Bros. přivezli na VGX zombie survival akci Dying Light, která běžela na PS4 v 1080p. Vzhledem k otevřenosti zdejší chudinské čtvrti inspirované Jižní Amerikou se nedá mluvit o novém levelu, navíc pasáže s dálnicí jsme už viděli, ale je to určitě nový průchod částí hry za denního světla. Oproti minulému 12-minutovému demu vyniká pěkně nasvícenými listy palem hýbajícími se ve větru a hustým kouřem vycházejícím z rozestavěné výškové budovy v dálce.

Tvůrci prý oproti Dead Island výrazně změnili umělou inteligenci zombíků, kteří jsou zde houževnatější a také proto se vyplatí pohybovat se převážně po střechách primitivních přístřešků. Oproti jiným hrám je hrdina velmi agilní a i na ulici provádí kopy jak vystřižené z Mirrors Light, kterými při dobrém načasování nabodne nepřátele na bodáky a vše je vyobrazeno efektní animací vlastní nohy klouzající napřed. Na druhou stranu zombíků tu není přehnaně moc jako v Dead Rising 3 (byť jich občas má být na obrazovce 10x více než v Dead Island) a cíl spočívá spíš v prozkoumávání a hledání vhodné cesty než v kosení.

"Dying Light poskytuje hráči bezprecedentní svobodu pohybu. V podstatě kamkoli se podíváte, na to můžete vylézt," vyzdvihuje tvůrce, jako by neznal Assassins Creed. Prý nadesignovali hru tak, aby vždy existovalo několik různých cest (i bez komfrontace s protivníky) k místu s červeným kouřem, kam z letadla spadly zásoby. O ně se budete utkávat s jinými přeživšími lidmi (počítačem řízenými), kteří jsou mnohem chytřejší a lze je prohodit skrz dráty vyztužující beton v rozbitých svodidlech dálnice.

Vzápětí přichází představení novinky: Každé vaše zasažení zombíka s nějakou zbraní ihned ukazuje v chvilkově zpomaleném záběru jeho vnitřnosti, resp. které kosti to konkrétně odnesly, což lehce připomíná rentgen po kulce ze Sniper Elite V2. Má to boje učinit fyzičtější a vnést do nich jistý prvek strategie i motivaci lépe mířit s kladivem. Není to ale tak, že byste nemrtvému přelámali hrudní kosti či ruku a vše mu hned upadlo, jen se pak bude ze země zvedat pomaleji a mít krvavý flek na rukávu.

1

Reklama

Přeskočit na komentáře (5)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

- komentáře (5)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna