DayZ si za 12 hodin koupilo 88 tisíc lidí, záznam Lets Play

České studio slaví úspěch + obrázky.

UPDATE - od 13:00 jste zde mohli sledovat živé vysílání aktuálního Let's Play DayZ od Eurogameru, nyní je k dispozici záznam pro zpětné přehrání:

Původní zpráva - Příznivcům nepředvídatelné survival onlinovky v otevřeném světě se včera večer rozsvítilo nebe jako polární záře nad Islandem. Bez jakéhokoli předchozího avíza se najednou objevila alfaverze samostatné verze na Steamu. Navzdory opakovaným prohlášením tvůrce, že potřebuje ještě čas na doladění serveru apod., podle nichž se jevil spíš opak, tedy že se asi letošek nestihne.

Namísto toho budou asi Vánoce 2013 v herním světě opanovány čtyřmi písmeny: DayZ. Vyplývá to z obrovského zájmu hráčů, k čemuž ani není potřeba nějaká masivní kampaň:

"Za úvodních 12 hodin se do DayZ Alpha připojilo 88 tisíc přeživších. Děkujeme," prozradil na soukromém Twitteru Marek Španěl, šéf domácího studia Bohemia Interactive. Hovořil o období od včerejších 19:41, kdy alfa oficiálně vyšla, do dnešního rána.

Samostatné DayZ, které už nevyžaduje ke spuštění Arma 2 jako původní modifikace, se tak ihned vyhouplo do čela žebříčku nejprodávanějších her na Steamu, když za sebou nechalo i brzy startující druhou řadu Walking Dead nebo Just Cause 2 oživené díky multiplayeru.

88 tisíc lidí tedy zaplatilo za nehotovou alfu v programu Early Access částku 24 eur (okolo sedmi stovek korun - garantuje i přístup k pozdější finálce), což vygenerovalo tržby přes 2 miliony eur, o něž se samozřejmě musí podělit se Steamem.

Těmto testerům přitom vůbec nevadilo, že vývojáři nezvykle důrazně v popisku varují, že hra je v současném stádiu ještě nedokončená, že ji nedoporučují zdaleka všem a že by si ji neměli kupovat ti, kteří nesnesou možné chyby v jejím fungování. Tím si tak trochu dělají alibi, aby je nikdo nemohl popotahovat za nedodělky, ale je to určitě správné.

Nezbývá než Bohemia Interactive Studiu k tomuto úspěchu pogratulovat a popřát hodně štěstí v pokračujícím vývoji. Budou to jistě pracovně perné svátky...

Reklama

Související obsah

Oficiálně: PlayStation 5 exkluzivity spatříme ve čtvrtek večer

+ Sony o ceně, kompatibilitě i objednávkách The Last of Us 2.

Z Gran Turismo Sport se stala dvojnásobně velká hra

+ záznam víkendového šampionátu.

Také na webu...

- komentáře (19)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna