Odbyt největších podzimních hitů skutečně zachraňují nové konzole

Co by se jinak stalo?

Když se někdo pozastavil nad ne úplně vysokým odbytem PS3/X360/PC verzí multiplatformních AAA titulů z října nebo září, většinou to šéfové výrobce svedli na čekání zákazníků na příchod nových konzolí a na zahrání si lepších verzí na nich. A opravdu tomu tak bylo, prokazují nově zveřejněná data od britského auditora trhu GfK Chart-Track.

Pokud by PS4/Xbox One verze neexistovaly, prodeje Assassins Creed 4 by jen na starých konzolích klesly o 60 procent oproti minulému dílu, a odbyt Battlefieldu 4 oproti BF3 dokonce o 69 procent. Nicméně jakmile se později objevily nextgen verze těchto her, čísla šla rapidně nahoru a propad prodejů už není takový: AC4 ho po sedmi týdnech na trhu snížil "jen" na -30% a BF4 na -32%.

Samozřejmě nelze s přesností určit, zda by PS3/X360 verze AC4/BF4 zažily pokles o dvě třetiny oproti minulým rokům i za situace, pokud by se nevědělo o jejich chystané konverzi. EA a UbiSoft se každopádně ocitli ve střetu zájmů: pro ně by bylo nejlepší, pokud by ještě nextgen verze vůbec neohlašovali, aby si více lidí pořídilo hry na PS3/X360, ale na druhou stranu na ně jistě tlačili výrobci konzolí, kteří potřebovali něčím přihnat davy k novým platformám.

Nejméně vše pocítila FIFA 14, která se za úvodní týden na starých platformách prodávala jen o 24 procent hůře než FIFA 13. A s uvedením verzí na PS4/X1 má nakročeno k tomu, aby se z ní stal vůbec nejžádanější ročník, alespoň ve Velké Británii, když nyní celkové prodeje zaostávají pouze o jediné procento, takže pokud se udrží tempo prodejů, měla by předhonit FIFA 13, tvrdí MCV. FIFA 14 je mimochodem i aktuální jedničkou v žebříčku.

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2020

Zvuková karta pro hráče, AMD zvyšuje náskok, notebook Asus...

Nalezen plakát na kampaň Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered

V souborech posledního updatu loňského dílu.

Unikl termín Dark Pictures: Little Hope

Už docela brzy + další info, obal.

O multiplayeru Microsoft Flight Simulator 2020

Objasněny režimy či technologie.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna