Bulvární deník AHA svádí zavírání ostravského dolu na Kingdom Come

Přes hru Warhorse střílí jedovaté šípy na Zdeňka Bakalu.

1
Zdeněk Bakala, foto: AHA

Vlastní zpráva - Středověké realistické RPG Kingdom Come: Deliverance (info) od pražského studia Warhorse získalo zviditelnění v dnešním vydání domácího bulvárního deníku AHA. Avšak určitě ne takové, jaké by si představovalo.

Článek nazvaný "Bakalovo podivné podnikání" a publikovaný v sekci "Musíte vědět" pojednává především o známém miliardáři a jím financovanou hru používá jen coby nástroj, kterým na něj pálí jedovaté šípy. Je celý podán stylem, aby se zalíbil cílové skupině čtenářů tohoto plátku a aby si z něj odnesli pocit, že namísto ohrožených výplat tisícům horníkům z uzavíraného dolu Paskov na Ostravsku utrácí Bakala za hlouposti (rozumějte: vývoj her).

"Uhlobaron Bakala obětuje desítky milionů na tvorbu počítačové hry, která ani nemusí vyjít… Financuje titul, ve kterém se krade, vypaluje a dobývá. Jak příhodné [...] Sáhne tedy Bakala znovu do peněženky? Proč ne? Hlavně, že se nemusí ušpinit… jako třeba horník," srší zlo z AHA.

"Ani mě nevadí ty nesmysly, jako spíše ten neuvěřitelně nenávistný a závistivý tón," uvedl o článku Martin Schovanec z obchodu Xzone na Twitteru.

Bulvár několikrát zdůrazňuje, že celá Bakalova investice může být k ničemu. Cituje totiž Dana Vávru z Warhorse, který mu oficiálně přiznal, že ani přes intenzivní jednání zatím pro Kingdom Come nenašli vydavatele.

"Když mi volal Vláďa Barák z Blesku, že o nás chce napsat článeček, bylo po první otázce jasný, odkud vítr vane. Takže tady je ukázka kvalitní informované žurnalistiky, ať hezky zvedneme Ringieru čtenost," komentoval to před chvilkou Daniel Vávra na Facebooku.

2
Daniel Vávra, foto: FB

AHA své úvahy postavilo na neozdrojovaném údaji, že do hry měl Bakala vložit 70-100 milionů korun. Pokud se nepleteme, tato částka však nikdy nikde oficiálně potvrzena nebyla, uvedl ji pouze Eurogamer ze svých zdrojů v květnu 2011 v souvislosti se založením studia a přetažením části tvůrců Mafie z 2K Czech, avšak od tehdy se mohla výrazně změnit.

Jedinou novou informací je vyjádření mluvčího Zdeňka Bakaly, podle nějž je investice do projektu Warhorse jen jednou z malých soukromých investic, která prý s žádnými dalšími jeho investicemi, a už vůbec ne OKD, nesouvisí.

Celá kauza přichází zrovna v ne úplně ideální době, kdy se patrně v zákulisí rozhoduje o budoucím osudu Kingdom Come - tzn. jestli miliardář poskytne další peníze i na zbylé odhadované dva roky vývoje, jestli zkusí štěstí na Kickstarteru apod. nebo zda se případně přizpůsobí požadavkům některých vydavatelů, kteří např. chtěli rozkouskování na menší hry (viz pesimistický blog).

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna