Thief bude v češtině díky Ceneze

Dokončuje ji Mondy.

První významné oznámení nového roku na domácí scéně je tady. Cenega Czech dala na vědomí, že počeští únorového Thiefa na PC formou titulků. S něčím takovým se moc nepočítalo, neb hra nespadá do škatulky těch úplně nejočekávanějších a u minulého Deus Ex: Human Revolution od tohoto studia se oficiální lokalizace nekonala (od Square Enix u Hitmana či Sleepings Dogs, jen u Tomb Raidera).

"O překlad se stará tým v čele s pionýrem lokalizací v ČR Pavlem "Mondym" Mondscheinem, který lokalizaci v těchto dnech dokončuje," odkryl distributor jméno autora, takže o kvalitu této češtiny se určitě bát nemusíme.

Jak je již standardem, lokalizovaný Thief u nás vyjde ve stejný den jako ve světě, tedy 28. února (předobjednávka). Verze pro ostatní platformy PS3, PS4, X360 a X1 uvede Cenega na trh též, v jejich případě to bude anglický originál.

Návratu krále zlodějů v pokračování po deseti letech jsme se podrobně věnovali v E3 dojmech, dojmech z předváděčky, preview nebo souvislém videu z hraní z prosince.

Na v pořadí již čtvrtém dílu série Thief pracuje kanadské studio Eidos Montreal, jež se proslavilo především hrou Deus Ex: Human Revolution. Zatímco ve sci-fi RPG byl stealth jen jednou z mnoha možných strategií, v novém Thiefovi je kradmý postup podmínkou úspěchu. O lineární hře ale mluvit nelze, před hráčem se vždy rozprostírá hned několik cest ke splnění úkolu. Pomyslným průvodcem je pak novinka jménem Focus Mode. Tato speciální schopnost vylepšuje zlodějův zrak; zvýrazňuje místa, po kterých se dá šplhat a mimo jiné také svíčky, jež se dají šípem uhasit. Focus také umožňuje hráči zpomalit čas, což se hodí především při okrádání zkorumpovaných měšťanů. Pro zkušené (virtuální) lapky je tu samozřejmě možnost nového pomocníčka vypnout.

Vklouzněte do neslyšných bot Garretta, temného osamělého zloděje, jehož schopnostem se nikdo nevyrovná! Nejnáročnější loupeže, nejlépe ukryté poklady, nejstřeženější tajemství. Neexistuje výzva, před kterou by ucouvl. Prozkoumávejte nemocné a těžce zkoušené město od temných křivolakých uliček až po vrcholky nejvyšších střech. Vkrádejte se do domů místních boháčů, pronikejte do pečlivě střežených sídel a ukrývejte se v temných zákoutích, aniž by si vás někdo všiml.

Využijte možnosti, jež vám skýtá Garrettův arzenál, a zneškodňujte stráže svým obuškem, používejte širokou škálu různých šípů nebo pomocí nově získaných schopností manipulujte se svým okolím a přechytračte své protivníky. Díky řadě revolučních vizuálních prvků a detailně zpracovanému prostředí vás herní svět naprosto pohltí. Technologie nové generace použité ve hře Thief nabízejí takovou úroveň zpracování grafiky, zvuku a umělé inteligence, že vám to vyrazí dech.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (18)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna