ROZHOVOR o vydání Zaklínače 3 v ČR s Cenegou

O vyfouknutí Comgadu, CZ na konzolích i vedle Skyrimu.

Vlastní zpráva - V tom shonu okolo Kingdom Come trochu zapadlo úterní ohlášení české verze Zaklínače 3 nejen pro PC, ale nezvykle i ve verzích pro PlayStation 4 a Xbox One.

Proto jsme byli rádi, když marketingový ředitel Cenegy Chalid Himmat souhlasil s poskytnutím obsáhlého rozhovoru pro Eurogamer, ve kterém prozradil další souvislosti, které se této jedné z nejočekávanějších her letošního roku týkají. Zajímavé je to i kvůli faktu, že předešlé dva díly Zaklínače u nás vydal jiný distributor (jedničku CD Projekt a dvojku nástupnický Comgad), kterému tak Cenega překvapivě vyfoukla rybník.

Eurogamer: Proč jste o Zaklínače 3 tak usilovali jako Cenega, když minulé díly u nás vydával někdo jiný? Stálo vás to hodně úsilí a jak se to vlastně povedlo?

Chalid Himmat, Cenega: Jsme obchodní společnost, takže samozřejmě nebudu zastírat, že jedním z důvodů byla i komerční stránka věci, ale v případě Zaklínače nešlo o rozhodující kritérium. Já sám jsem měl na starosti uvedení prvního dílu u nás a na Slovensku po produktové/marketingové/PR stránce (v tehdejším českém CD Projektu-pozn.ed.), takže to byla dost i srdeční záležitost. Navíc jsem také jedním z mnoha velkých fanoušků knižní předlohy.

Několikrát jsme se s CD Projektem RED sešli (u nás i v zahraničí) a bavili se o tom, co jsme schopni pro hru udělat, pokud bychom ji získali. Výhodou určitě bylo, že jsme se dobře znali z minulosti, a tím pádem i oni věděli, do čeho by případně šli. Stejně jsem ale nevěřil tomu, že bychom hru mohli získat. Buďto jsme tedy odvedli hodně dobrou práci, nebo naopak konkurence špatnou. Musíte si totiž uvědomit, že v Polsku jsou Cenega a CD Projekt konkurenční společnosti.

1

Co vás vedlo k tomu, že netradičně bude i lokalizovaná verze na nových konzolích, když u ostatních her se to ještě neděje?

Zde patří velký dík CD Projektu RED, že s tímto počítali hned od začátku a zařadili českou lokalizaci do svých plánů. Většina vydavatelů bohužel české lokalizace na konzolích příliš nepodporuje. Na druhou stranu je pravdou, že se počítá s tím, že v době vydání hry bude i u nás rozumná hráčská základna PS4/X1, a obecně jdou prodeje konzolových her vs PC velmi nahoru.

Jak vysoké čekáte od Zaklínače 3 v ČR a na Slovensku prodeje - alespoň jako Skyrim, nebo vyšší?

Můj osobní odhad je, že to bude o něco lepší než v případě Skyrimu. Série Elder Scrolls je u nás obrovsky populární, jenže Zaklínač je našemu slovanskému srdci asi přeci jenom bližší. Hra bude navíc v češtině pro všechny platformy, vypadá skvěle, stojí za ní teď už velmi ostřílený tým a má velmi dobrou podporu ze strany polského CDP RED. Také vím, že prvního dílu Zaklínače se u nás prodalo více kusů než Skyrimu v plné ceně.

2

Objeví se v České republice nějaká sběratelka Zaklínače 3 jako ve světě?

Zaklínač 3 pro PC, PS4 a X1 má vyjít koncem letošního roku - více o něm v E3 dojmech, reportáži z CD Projektu nebo kompletním zpravodajství.

předobjednat na Xzone.

Nepochybně bude, ale v tuto chvíli nemohu nic prozrazovat. Vše se stále řeší. Předpokládám, že i "standardní" verze nebude úplně standardní, jak je tomu u Zaklínače zvykem.

Pozn.: Zatím není vyjasněno, kdo vlastně překlad Zaklínače 3 do češtiny připraví. Jak nám Chalid Himmat řekl na schůzce začátkem ledna, přímo Cenega ho určitě dělat nebude, neboť lokalizaci má vlastními silami zajišťovat přímo polský CD Projekt. Ten si na něj se vší pravděpodobností najme služby osvědčeného Comgadu, který u nás uvedl minulý díl. Comgad (ani polský CD Projekt) to však dosud oficiálně nepotvrdil či nekomentoval. Pro koncové hráče by tato volba byla pozitivem pro zachování terminologie série a záruku kvality.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna