Nintendo popírá, že by převádělo své hry na mobilní platformy

Šéf Nintenda také říká, že si o polovinu sníží plat.

Včera se objevila zpráva, že by Nintendo mělo představit aplikaci, kde by demonstrovali své exkluzivity na telefonech a tabletech. Dnes už to Nintendo popírá.

"Článek v Nikkei upozorňoval na dřívější setkání pana Iwata s investory, kde mluvil o ochotě Nintenda používat chytrá mobilní zařízení pro propagaci našich produktů," vysvětluje Nintendo. "Stejně tak ale říkal, že nemáme v úmyslu dávat k dispozici software Nintenda na chytré mobilní zařízení, takže žádné plány na minihry na smartphonech nemáme."

1

Jelikož se v poslední době Nintendu příliš nedaří, šéf Satoru Iwata investorům řekl, že bude mít o 50 procent menší plat. Tvůrce Maria, Shigeru Miyamoto, a další člověk z managementu Genyo Takeda budou mít o 30 procent nižší plat. Další členové užšího vedení budou mít o 20 procent snížené platy.

Nintendo má problémy zejména kvůli tomu, že se příliš neprodává konzole Wii U, od které si hodně slibovali. Místo toho jsou neustále díky tomu ve ztrátě a tu předpokládají i pro další finanční období.

Wii U se podle posledních čísel prodalo 5,86 milionů kusů, což není málo, ale předpoklady byly mnohem vyšší. 3DS je na tom mnohem lépe s 42,74 miliony prodaných kusů. Ostatně, jenom hry Pokémon X and Y se prodalo 11,6 milionů kusů.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna