Letošní Call of Duty primárně na nextgen

A co PS3/X360?

Dobrá, a zároveň logická zpráva přišla z Activision. Nový díl Call of Duty, který vyjde letos na podzim, bude navržen primárně pro nextgen platformy, čili pro PlayStation 4 a Xbox One.

Nebude už tedy brát nějaké velké ohledy na staré konzole, které by mohly hru omezovat v rozletu a využití všech nově otevřených technologických možností. Řekl to dnes šéf vydavatele Eric Hirshberg pro IGN:

"Minule musel každý tvůrce cross-gen titulu myslet na to, že specifikace konzolí se během dvouletého vývoje průběžně měnily. Teď však už máme o novém hardwaru jasno a má pevnou pozici na trhu, tudíž to je náš hlavní cíl."

Neznamená to, že by se Activision úplně vykašlali na PS3/X360. Jak říkají, jsou si vědomi toho, že na starých platformách stále hraje hodně jejich zákazníků, tudíž svou verzi hry také dostanou. Jen prostě musejí dopředu počítat s tím, že to bude jen odnož nextgen verze, okolo které se letos už vše točí. Patrně ale vyjdou ve shodném termínu, nikoli s odstupem.

Hlavním studiem pro letošní CoD jsou Sledgehammer Games (naposledy spolutvůrci Call of Duty: Modern Warfare 3), kteří budou rotovat s Treyarchem a Infinity Ward.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2020

Zvuková karta pro hráče, AMD zvyšuje náskok, notebook Asus...

Nalezen plakát na kampaň Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered

V souborech posledního updatu loňského dílu.

Unikl termín Dark Pictures: Little Hope

Už docela brzy + další info, obal.

O multiplayeru Microsoft Flight Simulator 2020

Objasněny režimy či technologie.

- komentáře (15)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna