Assassins Creed 5 určitě nebude v Japonsku

Věřit podvrhu o viktoriánském Londýně nebo ne?

Potvrzená informace

1

Neznáte se čirou náhodou někdo s Jade Raymond, šéfkou studia UbiSoftu v kanadském Torontu? Někde u kávy nebo u vína by mohla mezi řečí utrousit, kterou epochu historie má osobně nejraději. Odpověď na tuto otázku - která se dá dost možná dohledat i v hlubinách internetu, protože na tohle téma se někdy řeč s ní stoprocentně musela stočit - má totiž v současnosti cenu zlata.

V jejím novém profilu na AdWeek rázně shodila ze stolu spekulaci, že by příští díl Assassins Creed byl zasazen do samurajského Japonska, o čemž se živě diskutovalo. Namísto toho bude pokračování již 73-milionové série umístěno do doby, kterou si oblíbila. Nechce však nic ani naznačit, protože by to prý zkazilo překvapení.

Čiré spekulace

O něco takového se shodou náhod dnes pokusil někdo na Redditu, když tam nahodil údajně předčasně uniklou tiskovou zprávu Assassins Creed 5 datovanou 4. březnem. Podle ní se má příští hra odehrávat ve viktoriánském Londýně za průmyslové revoluce, čili něco jako Dishonored, Thief či naposledy The Order: 1886.

Podle všeho se ale jedná o podvrh, protože použitý slovosled a názvosloví příliš neodpovídá stylu dosavadních oznámení UbiSoftu. Někdo si s tím dal dost práce, když to na letmý pohled vypadá docela věrohodně.

Psalo se tam o uvedení jen pro PS4, X1 a PC, což je podivné, že by nevznikly verze i pro PS3/X360 s tak rozšířenou uživatelskou základnou, i když pro ně může být určena ta údajná druhá letošní Assassins Creed hra. Pětka má dle této spekulace vyjít 4. listopadu, což není těžké zvenčí odhadnout na základě termínu minulých dílů.

"Vžijete se do kůže Samuela Freye, respektovaného byznysmena, který vstupuje do assassinského řádu v době proměny templářských zákonů, aby do budoucna zajistil bezpečnost sobě i blízkým v prostředí korupce a okdryl pravdu skrytou za probíhajícím povstáním za pomoci kompletně překopaných stealth a bojových mechanik série," pravilo se ve zmíněném textu z Redditu, který je dost podezřelý i tímto obsahem a na který se zatím nechalo nachytat jen minimum herních webů.

Jiné spekulace tvrdí, že hra nemá mít pětku v názvu a jmenovat se jen The Great Fall, ale takové logo jako níže svede vytvořit prakticky každý. Někdo ze zaměstnanců amerického řetězce Best Buy zase vyrukoval v diskusích s tím, že už jim údajně měly přijít předobjednávkové plakáty, ale nesmějí je do určitého dne rozbalit, aby se předešlo únikům, neboť z tohoto typu zdroje pocházelo vloni vyzrazení Connora v AC4.

2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (24)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna