Vlastní zpráva - Po kanonádě z minulých dnů - odkrytí, preview a doplňujících informacích - to je pouhá formalita. Přesto Cenega v před pár minutami vypuštěné, níže citované tiskové zprávě dokázala přinést i pár novinek zejména o příběhu.

Na dotaz, jestli hodlá hru lokalizovat, Cenega odpověděla, že to je vzhledem k mrtvosti domácího PC trhu spíš nepravděpodobné. A nepřeje ji ani poměrně brzké, už srpnové datum vydání Risen 3, kvůli němuž by se už touto dobou mělo na češtině pro rozsáhlé RPG začít pracovat. Přihazujeme z něj i dva nové obrázky:

1

Piranha Bytes, tvůrci sérií Gothic a Risen, se vrací ke svým kořenům s novým klasickým RPG. Risen 3: Titan Lords zavede hráče do ručně vytvořeného světa „her na hrdiny", který je okouzlí svou drsnou krásou a v němž každé rozhodnutí změní tok dějin. Hra Risen 3: Titan Lords bude vydána v srpnu 2014 pro herní a zábavní systém Xbox 360 od společnosti Microsoft, pro počítačový zábavní systém PlayStation 3 a pro PC se systémem Windows.

Mezi klíčové rysy kultovních sérií Gothic a Risen patří živoucí svět a možnost svobodně jej prozkoumávat. Svět Risen 3: Titan Lords bude různorodý, věrohodně ztvárněný a plný života, hráči se tedy mohou těšit na tradiční plnohodnotný prožitek z RPG.

„Stejně jako truhláři vyrábí s nesmírnou péčí vlastníma rukama nábytek, i my jsme postupně skládali jednotlivé dílky příběhu, postav a prostředí, až všechny kousky zapadly na své místo. Hráči tak budou mít stále co objevovat, ať zrovna budou kdekoliv. Stačí zkoušet jednotlivé možnosti, které vám svět nabízí, a můžete najít věci, jež ostatním zůstanou skryté. Prozkoumávání tvoří jeden z klíčových prvků naší hry," říká Bjoern Pankratz, vedoucí projektu z Piranha Bytes.

Svět hry Risen 3 opustili všichni bohové a zmítají jím války titánů. Ze země navíc povstane i nová hrozba. Na jistého mladého válečníka někdo zaútočí ze stínů a oloupí jej o duši. Aby ji opět získal, vypraví se do temnoty, jež pohlcuje jeho svět. Mocné spojence může najít mezi vyhnanými čaroději, kteří našli útočiště na Taranisu, známém též jako Ostrov bouří. V tamních dolech pátrají mágové pod ochranou Strážců po krystalech nabitých magickou energií. Podaří se hráči přidat se ke Strážcům a přesvědčit mágy, aby mu pomohli? Nebo se rozhodne spojit své síly s jiným cechem z Risen 3 a dosáhnout svého cíle odlišným způsobem?

Společnost Piranha Bytes sídlí v Porůří v průmyslovém srdci Německa. Firma byla založena roku 1997, přičemž zhruba 20 členů týmu spolu pracuje již od roku 2002. Už od svého vzniku je společnost plně vlastněna svými zaměstnanci. Piranha Bytes se proslavili svými úspěšnými RPG tituly „Gothic" (2001), „Gothic II" (2002), „Gothic - Night of the Raven" (2003) a „Gothic 3" (2006), jichž se do dnešního dne prodalo celosvětově několik milionů kopií.

Roku 2007 začala společnost Piranha Bytes pracovat na své nové RPG sérii Risen. Její první díl se dočkal mezinárodní premiéry roku 2009, kdy byl vydán pro platformy Xbox 360 a PC. Pokračování nazvané Risen 2: Dark Waters vyšlo roku 2012 ve verzích pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

2

Reklama