Vrátí se někdy Project Gotham Racing?

Microsoft upřímně odpovídá.

Kdy jindy by se měla vrátit slavná závodní série, kvůli které si miliony lidí kupovaly minulé generace Xboxu, než právě teď, když Xbox One potřebuje lákavé exkluzivity jako sůl? Možná uvažujete podobně, ale šéf studií Microsoftu Phil Spencer to vnímá jinak.

"Project Gotham Racing jsem měl opravdu moc rád. Momentálně však na pokračování nepracujeme," odpověděl dnes tazateli na Twitteru.

K této upřímné reakci, na kterou mohou zareagovat konkurenční platformy, dokonce přihodil i zdůvodnění, kterým prý je omezení počtu jejich závodních sérií.

Jinými slovy, Microsoft si vybral, že bude raději razit Forza Motosport od studia Turn 10, i když ta byla vždy o něčem trochu jiném než arkádové městské závody PGR, na něž vlastní licenci po krachu tvůrců z Bizarre Creations. Více paralelně existujících závodních značek pro Xbox buď mít nechce nebo na ně nemá prostředky či dostatek interních týmů.

První dva díly Project Gotham Racing vyšly pro první generaci Xbox, další dva pro Xbox 360, naposledy čtyřka už v roce 2007.

Reklama

Přeskočit na komentáře (6)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna