VIDEOREPORTÁŽ z pražského DayZ studia Bohemia Interactive

Kdo chce na exkurzi kancelářemi s krásným výhledem?

Vlastní zpráva - Dean Hall sice avizoval odchod od svého dítka DayZ (dojmy), ale k němu dojde až na přelomu roku a neznamená to, že by snad rezignoval ze zapálení. Naopak. Jako správný průvodce se chopil vzácné návštěvy a provedl reportéry Eurogameru každým koutem relativně nových kanceláří velmi úspěšného studia Bohemia Interactive. Ti už dávno nesídlí jen v chajdě uprostřed lesů v Mníšku pod Brdy či v Brně, nýbrž i v Praze na Smíchově s krásným výhledem na Vltavu a Podolí. Že by ho snad od Slavomíra Pavlíčka a Marka Španěla dostali jako odměnu za milionový DayZ? ;)

V exkluzivní desetiminutové exkurzi se postupně seznámíte s několika desítkami členů týmu samostatného DayZ, který se podle čerstvých zpráv rozrůstá na dvojnásobek. Nejprve to je hlavní programátor původem z Black Element Software (Alpha Prime, Shade, Carrier Command), prý naprosto klíčová osoba, která se mj. zasloužila o optimalizaci serverů a díky němu je tak ve hře současný počet zombíků. S ním je "na samotce" Jana, která prý má za sebou rovněž obtížný přechod z jiného herního enginu a stará se např. o ragdoll fyziku.

Hned vedle sedí další programátoři DayZ, z nichž jeden je prý grafický génius, a také testeři. Raději hromadně vypínají monitory, aby z nich náhodou něco nechtěně nevyzradili. Jak sympatický Dean Hall říká, dávají sbohem skriptům a přecházejí na řešení přímo enginem. Tito vývojáři jsou prý hodnotným článkem týmu, bez jejichž nápadů a architektury by prý nebyl prosincový start Early Access tak zdařilý.

Po zastávce u certifikátu na zdi za vymyšlení systému pro synchronizaci počasí, který se pak použil i v Arma 3, pak celá delegace podél starého herního automatu vchází do největší místnosti studia. Ta má nejlepší výhled (možná pro inspiraci?), ale kvůli oslepujícímu slunci si lidé ráno museli přesedat pryč od oken, než se pořídily nynější závěsy. Na kameru postupně zamávají zaměstnanci Bohemky odpovědní za QA (záruka kvality), designéři, animátoři a grafici, zatímco producenti mezitím někam utekli. Stejně jako většina ostatních disponují dvěma monitory, resp. dvěma počítači (obvykle s Intelem a Nvidia), z nichž Dean Hall jedno používá na programování a to druhé k designu.

1

Reklama

Související obsah

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna