Dvě oblasti Zaklínače 3 jsou 3,5x větší než celý Skyrim

Víme, kolik to je kilometrů.

Nejen Dan Vávra je posedlý srovnáváním velikosti herní mapy. Touto zvláštní vývojářskou úchylkou jsou postiženi i polští CD Projekt Red, když už v minulosti se sami poměřovali s hrou Bethesdy, což je docela logické, neb ta je považována za lídra žánru RPG.

Ve slajdech z prezentace na nedávném GDC, kterou opožděně objevil jeden uživatel Redditu, se objevila nová čísla. Sečtená rozloha dvou oblastí ze Zaklínače 3 by dle nich měla být 3,5x větší než celá mapa Skyrimu. Jak se k tomuto výsledku dospělo?

Město Novigrad ze Z3 má mít velikost 72 kilometrů čtverečních (8,5 x 8,5) a souostroví Skellige zase zabírá 64 kilometrů čtverečních (8 x 8). Celkem tedy 136 km2, což je v přepočtu 52 mil čtverečních. Oproti tomu Skyrim má mít plochu "jen" zhruba 15 mil.

Zvláštní v tomto kontextu je, že ještě vloni v červnu CD Projekt oficiálně mluvil o pouze 20% větší rozloze Zaklínače 3 oproti Skyrimu (a třicetkrát větší než Zaklínač 2). Buď tedy někdo špatně počítá (výrobce to dosud oficiálně nepotvrdil), nebo, pravděpodobnější varianta, herní svět Geraltových dobrodružství od té doby ještě výrazně nabobtnal. A také není nikde psáno, že těmito dvěma oblastmi to nutně musí skončit... (více na Redditu)

1

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna