Video o pokroku Kingdom Come: lukostřelba, tekoucí potok, divoká zvěř

Do hry přidán i štít do ruky, nový hrad, fronta u dveří, ležící kůň, log úkolů či minihra vrhcáby.

Mnoha přednáškami a možná až příliš rozhovory pro média vytížený Dan Vávra také sepsal další blog hned v češtině, který opět shrnuje události z uplynulého měsíce. O většině z nich jsme už psali, nové je jen to o stěhování příští měsíc a vymýšlení řešení, jak rozpohybovat postavy a jejich obličeje. Prý je skoro výhodnější pořídit si vlastní malé studio než si platit nahrávání v zahraničním profi studiu.

Tak především máme takřka hotovou střelbu z luku včetně většiny RPG statů na to navázaných a troufnu si tvrdit, že bychom mohli vydat simulátor lukostřelby, tak moc je to propracované :-) Skriptéři pak vytvořili první nástřel života lesní zvěře, takže se s novým lukem můžete vydat na lov zajíců a musím říct, že ten, komu se podaří nějakého ušáka trefit, je mistr, je to opravdu mazec. Naše AI se naučilo utvářet fronty před dveřmi, dávat si vzájemně přednost a zavírat za sebou.

O kus se zlepšila jízda na koni, takže kupříkladu když teď jezdec seskočí ze svého oře v kopci, padá kolmo k zemi a naopak dokáže na koně nastoupit i za poměrně komplikovaných podmínek. Samotný model koně se předělává. Ten stávající byl poněkud krátký a při běhu vypadal chvílemi poněkud komicky, takže koně dostanou nové modely a kostru. Grafici mimo nového hradu, na kterém se už nějakou dobu pracuje, vyrobili i velmi reálně vypadající potoky, programátoři k tomu přidali kopání děr do terénu, no a do soubojového systému se nám pomalu probojovávají štíty.

Designéři mezitím pilně psali. Začali jsme od těch jednodušších aktivit a událostí ve hře, abychom se sladili, než se pustíme do pořádných questů. Problém je, že jelikož nemám dost času, nestačím vzniklé věci ani číst. Sedm lidí dokáže za týden vyplodit přes sto stran textu, který já musím přečíst, okomentovat a většinou i nastřelit, kam se mají ubírat změny. Přistoupili jsme tedy konečně k tomu, že jsme začali designovat jeden quest všichni dohromady, abychom se vzájemně pochopili a každý si osvojil všechny potřebné znalosti. Napsat i velmi triviální úkol do open world hry je totiž opravdu oříšek. Neustále musíte mít na paměti hráčovu svobodu a řešit „co se stane, když hráč neudělá něco co má, udělá něco, co nemá, nemá něco, co má mít, ublíží někomu, koho bude potřebovat, atd." Většina nováčků proto často sklouzává ke psaní situací ve stylu: „Hráč přijde na náměstí a tam se zrovna děje...", nebo „Hráč pak bude následovat vojáky do..." Dotaz typu „co když tam přijde o půlnoci" nebo „co když vojáky následovat nebude," je obvykle dost překvapí :-)

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (10)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna