UPDATE - Pokud o No Man's Sky hltáte každý drobek, určitě vezmete zavděk několika novými ukázkami ze zvláštně červeného podvodního světa, lesa s vysokou trávou u zaparkované lodi, jeskyně s mimozemskými sondami, jezera či poklusu stáda jakýchsi brontosaurů. Začínají od 10. minuty rozhovoru GameSpotu:

Příběh každého hráče prý bude naprosto unikátní a ani kdybyste chtěli, nemůžete zažít to samé, co někdo jiný. Můžete tu strávit stovky hodin a přesto nemusíte navštívit ten samý typ planety nebo potkat tu samou kreaturu jako váš kamarád. Ve hře nebudou typické úkoly jako jinde ("najdi má tři ztracená kuřata"), protože jde o žijící a dýchající svět, kde můžete najít hodnotné suroviny či lovit zvířata, zatímco ve vesmíru lze obchodovat či bojovat s ostatními. Říká se tomu tzv. emergent gameplay, nepředvídatelná hratelnost.

Každý hráč začne na jiné planetě na okraji galaxie a cílem snažení bude dostat se co nejblíže k jejímu středu, i třeba za pomoci ostatních hráčů, i když ne přímé - vysvětlení: "Pokud byste byl prvním hráčem v No Man's Sky, na mapě galaxie budete vidět úplně všechno, všechna slunce, jejich Měsíce atd., ale bude u toho napsáno "neznámé", protože to ještě tehdy nebylo nikým před vámi objeveno. Nebudete ale tušit, kde se nacházejí suroviny, kde jsou vesmírné stanice, místa k obchodování atd. Postupně vše prozkoumáte a mapu zaplníte údaji, stejně jako to budou dělat jiní hráči. Čili i když s nimi nebudete chtít kooperovat, vašimi činy jim usnadníte život, např. je inspirujete, kde je příští zajímavá trasa letu.

E3 trailerem se tvůrci snažili sdělit, že nejde o ambientní zážitek, naopak tu na vás čeká spousta nebezpečí. Nejen na povrchu planet, kde nejste na vrcholu potravního řetězce, ale i ve vesmíru s vlastním ekosystémem, který je "plný" různých flotil, pirátů či stanic. Zopakovali, že všechny planety na pozadí nejsou jen nějaká umělá obloha, nýbrž reálné místo, kam se můžete podívat.

Původní zpráva z úterý (Aleš Harazim) - sci-fi hra No Man's Sky s údajně náhodně generovaným a nekonečným vesmírem byla předvedena na Sony konferenci na E3, protože z konzolí se objeví nejprve právě na PlayStation 4 (což mimochodem nevylučuje příchod souběžně na PC). Tvůrci zatím neoznámili, kdy zhruba plánují hru vydat, což se moc nelze divit vzhledem k tomu, jak moc je ambiciózní a jak malý tým na ní pracuje. E3 trailer:

Více v kompletním zpravodajství EG.

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director