Čeština do PC verze Grand Theft Auto 5? Víme, jak to s ní bude

Pomůže, že konzolovka šla dobře na odbyt?

Vlastní zpráva - Po pondělním oznámení konverze Grand Theft Auto 5 pro PC, PS4 a X1 se zase množí dotazy, jestli se u nás dočkáme oficiálně lokalizované verze této desítkové hry.

Někteří totiž docela správně usoudili, že když u nás byla PS3/X360 verze z loňska tak žádaná, naposledy na 60 tisíci kusech, mohl by si třeba Rockstar, resp. Take 2 rozmyslet jejich původní odmítavé stanovisko zabývat se naším piditrhem, když se zde přeci jen dokázalo prodat tolik kusů, navíc v angličtině - ačkoli ve světovém měřítku (přes 32 mil. kusů) to je stále jen kapka v moři.

Podle informací Eurogameru z důvěryhodného zdroje obeznámeného se situací je už nyní na 100% jisté, že oficiální čeština nebude ani u PC verze GTA 5.

Důvod? Funguje to totiž tak, že když vydavatelé nepřeloží hru hned na začátku, v tomto případě tedy GTA 5 pro staré konzole, už tuplem se nechtějí zabývat lokalizací následných portů. Čili ani solidní odbyt PS3/X360 verzí v ČR v tomto směru nepomohl výrobce přesvědčit. Kvůli tomu samému argumentu nebude hra česky ani na PS4/X1.

Cenega se k tomu oficiálně odmítla vyjádřit. Každopádně je docela pravděpodobné, mnohem více než u konzolového originálu, že překlad PC verze nakonec dodatečně, pár měsíců po podzimním vydání, připraví nějaká partička nadšenců, třeba po zasponzorování některým obchodem, pokud tedy rozlouskne datový formát hry a pokud bude mít vytrvalost.

Sledujte také rekonstrukci oznamovacího traileru v PS3 hře.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (18)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna