Plošinovka inspirovaná Dark Souls?

Nahrávka z Ori and the Blind Forest.

Microsoft sice na Comic-Con přivezl to samé demo jako na E3, ale jeho producent prozradil pár zajímavých informací o této exkluzivitě pro Xbox One. Ori se snaží najít cestu lesem, který je plný tajemství a temnoty, když klasicky posouvá různé předměty či využívá jinou interakci s prostředím, aby se dostal dál.

"Do žánru plošinovek přineseme svěží mechanismus pro ukládání pozic inspirovaný Dark Souls a jinými tituly pro hardcore hráče. Uložit pozici budete moci jen tehdy, když máte dostatek zdrojů, zde energie, kterou rozděláte tzv. ohniště, u nějž se pak po smrti znovu objevíte," vysvětluje tvůrce v komentovaném videu GameSpotu. Později se tento prvek bude ještě rozširovat, že např. za každé položení tohoto soullinku získáte více zdraví.

Jako v běžných RPG tu bude strom schopností, které ovlivní hratelnost, např. postavička díky nim dokáže běhat po stěnách, kam by jinak nevyskočila. Některé schopnosti najdete roztroušené po úrovních a ty mají přinést dramatičtější změny, které se hodí ve chvíli, kdy přesně tušíte, co máte udělat, jen se někam nemůžete vrátit. Ori and the Blind Forest vyjde ještě letos.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná (později dekódovaná) slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

Artworky z kdysi odlišného směřování Dark Souls 3

Neschválená podoba hry měla dle úniku z portfolia grafika vypadat takto.

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna