Detaily o online části Call of Duty: Advanced Warfare

Jak se liší od TitanFall? + záznam hodinového odhalení.

"Je to podobné jako TitanFall, akorát bez titánů a běhání po zdech". Taková byla asi nejčastější reakce na včerejší odhalovací trailer multiplayeru Call of Duty: Advanced Warfare, ačkoli tvůrci tvrdí, že nic nekopírují, protože se o tomto nápadu bavili už před třemi lety, od dokončení Modern Warfare 3.

Exoskeletonový oblek vojáků totiž zařídí, že budete i v online hře mnohem pohyblivější než kdykoli dříve, což dá zapomenout na stížnosti ohledně recyklace stále stejné formulky CoD. Nejmarkantnější vliv má na skákání: když jste ve vzduchu, jednoduše zmáčknete tlačítko pro skok ještě jednou a dostanete se tím ještě o kousek výše, případně tím zrychlíte pohyb vpřed nebo provedete hbitý výpad na někoho pod vámi. Vojáci tak v bitvě elegantně létají vzduchem, jsou schopni dohonit prchajícího nepřítele, svižných úhybných manévrů nebo dostat se na výše položená místa na mapě.

Tvůrci říkají, že za podobnost tohoto prvku s jinými hrami zavinil fakt, že z průzkumů trhu všem vzešlo, že tady existuje silná poptávka fanoušků po "nových způsobech, jak hrát first-person střílečky." Stejně to prý funguje v Hollywoodu, kdy se Exo vyskytuje také ve všech posledních filmech, což má být něco jako nová masová popkultura. Inspiraci v Black Ops 2 ale nezapře návrat Scorestreaků, přizpůsobitelných řadou doplňujících vychytávek.

V Crysis se zase zhlédlo sedm speciálních schopností vašeho obleku, které jsou limitované výdrží baterie, což indikuje malá blikající ikona. Můžete se s nimi stát na chvilku rychlejší, navýšit si zdraví, vytvořit si kolem sebe štít, stát se neviditelní, zůstat levitovat ve vzduchu, nechat si zobrazit kterýkoli pohyb a střelbu na celé mapě nebo zničit veškeré přilétající granáty a střely.

"Exoskeleton je srdcem celé hry a nikdo už nebude chtít chodit jen po povrchu, naopak musíte zběsile skákat napříč prostředím, abyste se stali hůře trefitelnými pro soupeře," řekl v rozhovoru s Eurogamerem spoluzakladatel studia Sledgehammer Games. Ti pochopitelně na vliv tohoto boostování nezapomněli při navrhování map. Novináři zatím měli šanci vyzkoušet dvě: vybombardované vězení v Bagdádu a pak ještě mapu s biologickou laboratoří, kterou obklopuje sníh.

V době vydání, které pro předobjednávající nastane o den dříve, najdete v Advanced Warfare celkem tucet multiplayerových režimů: Capture the Flag, Hardpoint (variace na King of the Hill), Team Deathmatch, Domination, Search and Destroy a také Uplink, v němž oba týmy nahánějí satelitního drona, nebo Momentum, což je nové uchopení klasického War módu.

Aktualizace - záznam celého včerejšího pořadu k odhalení mulťáku:

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna