Detaily o vylepšeních Football Manager 2015

Rozšíření osobnosti manažera i nejvýrazněji přepracovaný 3D režim.

Z nějakého důvodu až úplně na poslední chvíli, pouhé tři týdny před vydáním 7. listopadu, odhalili Sports Interactive, v čem bude nový letošní ročník jejich úspěšné série Football Manager.

Oproti předchůdcům prý představí velký počet zlepšení a rozšíření, z nichž mnohé mají za úkol upravit zážitek ze správy klubu tak, aby byl osobnější a uživatelsky nastavitelný, uvádí tisková zpráva distributora Comgad.

Proces zosobnění začíná dávno před výkopem - či dokonce předtím, než manažer vůbec přijme první práci. Ve skutečném moderním fotbalovém světě mají manažeři mnoho různých manažerských stylů a Football Manager 2015 nyní potenciálního manažera žádá, aby rozhodl, jakým druhem manažera chce být. Budete „manažerem v teplákách", který tráví většinu času na cvičišti a jedná přímo s hráči, nebo budete „taktickým manažerem", který čas věnuje soustředění se nad taktikou a náborem hráčů? Anebo budete chtít tyto dva druhy kombinovat? Tato inovace znamená, že poprvé v sérii bude manažer moct být na cvičišti s hráči.

„Fotbalový management je dnes všestranná role a mnoho nových prvků v FM15 tomu odpovídá," říká Miles Jacobson, ředitel projektu Football Manager 15. „Ať už chcete být manažerem ze staré školy, nebo hlavním trenérem, můžete svou roli určit už od samého začátku manažerské kariéry - a zlepšit si schopnosti pomocí virtuálních trenérských odznaků."

Schopnost určit manažerský styl má být jednou z mnoha vylepšení a rozšíření ve hře Football Manager 2015, z nichž mnohé nebudou na první pohled patrné, protože se projeví až při delším hraní. Jedna velká změna, která bude viditelná už od začátku, je ovšem naprostý redesign uživatelského rozhraní - vše kolem Football Manager 2015 vypadá jinak než dřív. Díky novému rozhraní je vše v tomto světě rychlejší a manažeři budou mít snazší přístup ke všemu, co potřebují k úspěšnému vedení klubu.

1

Zkušení manažeři si okamžitě všimnou ještě jedné věci - zlepšení zobrazení zápasu, který se dočkal nejvýraznějšího přepracování od uvedení 3D pohledu ve Football Manager 2009. To z velké části spočívá v přídavku nejmodernějšího motion capture, který vdechuje nový život zážitku ze zápasu a přináší novou úroveň realismu. Nový motion capture vyrobený díky zařízení AFC Wimbledon v Creative Assembly umožnil přidat více než 2000 nových animací, díky čemuž je pohled na hřiště hned živější.

2

Lepší nasvícení a přepracování fyziky míče spolu s novými druhy stadionů činí z Football Manager 2015 zatím nejrealističtější zážitek. Zápasy ve Football Manager 2015 také obsahují vylepšenou UI, nové taktické role hráčů a pokyny, nové oblíbené pohyby hráčů, rozhovory z pomezní čáry, rozhovory s tiskem a spoustu dalších inovací a rozšíření.

Mezi další prvky hry Football Manager 2015, které těží z tohoto údajně značného vylepšení, patří: Správa financí, pracovní pohovory, historie a profil manažera, interakce s médii, hráčské role, scouting a vyhledávání hráčů, oblíbené hráčské pohyby či trénink.

3

Football Manager 2015 pro PC u nás i na Slovensku vydá Comgad s českou lokalizací za doproučenou maloobchodní cenu 1199 Kč nebo 43,99 eur. Fanoušci, kteří by si hru chtěli zahrát před tímto datem, si mohou vyzkoušet plně hratelnou beta verzi, ke které dostanou přístup, pokud si hru předobjednají od vybraného prodejce. Na kariéry započaté v betaverzi, která bude dostupná zhruba dva týdny před oficiálním vydáním, bude možné navázat v plné hře.

4

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna