UbiSoft oficiálně potvrdil HW nároky Assassins Creed Unity

+ seznam podporovaných karet.

UPDATE - UbiSoft na oficiálním blogu potvrdil HW nároky Assassins Creed Unity, které se přesně shodují s včerejším únikem, čímž se zchladilo nadšení z večerního traileru o Pařiži.

Jedinou novinkou je přidání třetího procesoru AMD Phenom II x4 940 @ 3.0 do minimální sestavy a seznam podporovaných grafických karet v době vydání hry v půlce listopadu: NVIDIA GeForce GTX 680 nebo lepší, série GeForce GTX 700, AMD Radeon HD7970 nebo lepší, série Radeon R9 200. Laptotové verze těchto karet prý mohou fungovat, ale nejsou oficiálně podporované.

0

Původní zpráva - Nejedná se o oficiální informace uvolněné přímo UbiSoftem, nýbrž jeho korejským distributorem. UbiSoft tak může vše snadno smést ze stolu, že šlo o pouhou chybu a že finální požadavky budou mnohem nižší.

Prozatím se však k této věci nevyjádřil, což nevěští nic dobrého, spolu s dřívějšími "výhrůžkami" o překopaném enginu a vynechání starých konzolí, které by hru neutáhly.

Podle Intra Games byste si měli připravit 6 GB RAM, grafickou kartu GeForce GTX 680 nebo Radeon HD 7970 s 2 GB videopaměti, procesor aspoň i5-2500K @ 3.3 GHz nebo AMD FX-8350 @ 4.0 GHz a 64-bitový operační systém jako Windows 7 SP1 či Windows 8/8.1.

Na harddisku vám hra ukousne 50 GB místa, jinak ještě potřebuje pro mulťák internet aspoň s uploadem 256 kbps a také DX10 kompatibilní zvukovku.

Pokud se ptáte na doporučenou konfiguraci, na které Assassins Creed Unity půjde hladce hrát, pak se uvádí: 8 GB systémové paměti, GTX 780 nebo AMD Radeon R9 290X s 3 GB videopaměti a procesor jako i7-3770 @ 3.4 GHz či AMD FX-8350 @ 4.0 GHz.

Tyto HW požadavky jsou všeobecně považované za vyšší než současný standard, takže na Redditu se hned zvedla vlna odpůrců, kteří vyhrožují zrušením předobjednávky a podobně. Jiní zase podezřívají UbiSoft, že se snad spolčil s výrobci grafických karet, aby přinutil k jejich upgradu. Ale pokud by takhle uvažovali všichni, zůstali bychom zaseklí na místě a nedocházelo by k žádnému vylepšení vizuální stránky či hratelnosti.

Pro srovnání: jakou sestavu vyžadoval loňský díl Black Flag? Vystačil si jen s GTX 260 a AMD Radeon HD 4870.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (70)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna