Jak moc HW náročné a dlouhé je Dragon Age?

+ info o velikosti dat různých verzí.

Dawg z NeoGAFu, autor včerejších PC screenshotů, poskytl bližší detaily o okolnostech jejich pořízení. Éterem se totiž šíří obavy, že Dragon Age Inquisition by mělo být jednou z nejvíce hardwarově náročných her podzimu kvůli Frostbite 3 enginu a otevřenému světu.

Na sestavě s Nvidia GTX 770 2GB VRAM, Intel i5-4670K, 256 GB SSD a 8GB RAM 1333MHz mohl v rozlišení 1920x1080 hrát na vysoké detaily, ovšem ne na ultra. Hra mu prý takhle běžela dobře v 60 snímcích za vteřinu.

Trhala se mu jen občas v oblastech s větším počtem NPC postav, jako jsou města, nebo když se toho na obrazovce děje hodně naráz (efekty kouzel, déšť, voda, složitý terén atd.), kde mohlo framerate spadnout na 45-50, což přičítá málo videopaměti (se 4GB VRAM by to mělo být lepší).

Doskakováním objektů při přiblížení prý Dragon Age na jeho PC netrpí díky typu harddisku. Přímo ve hře je jinak zabudovaný benchmarkovací mód. Závažnějšími chybami prý testovaná verze netrpěla, jen občas zmizel kurzor myši v dialogovém kruhu.

Ta krásná pouštní pevnost na obrázcích, která vypadala jako z artworku, se prý nachází v jihozápadním Orlais. Můžete ji dobýt tím, že zneškodníte všechny tamní vojáky, od té doby pak do pevnosti můžete rychlocestovat, kupovat si tam věci nebo vylepšovat brnění.

Jiný člověk, který už má recenzentskou verzi, dnes napsal na Twitter, že dohrání příběhu mu trvalo úctyhodných 85 hodin.

Tester z Bioware Edmonton mezitím uspořádal Reddit AMA, odkud jsme se dozvěděli další technikálie. PC verze hry zabírá na DVD9 disku zhruba 24 GB v závislosti na jazyku dabingu. Deluxe edice přidává dalších 100 MB dat.

Oproti tomu na současné generaci konzolí je velikost Dragon Age větší: instalace si vyžádá 40-46 GB, přičemž ta počáteční má 5-7 GB. Důvodem je to, že na PS4/X1 je obsaženo více lokalizací, jelikož se tvůrci snažili, aby existovala jen jedno provedení takové digitálky.

Menší velikost PC verze je vykoupena tím, že krapet déle trvá loadování, což se ale dá obejít SSD diskem či nalinkováním souborů *.cas na externí USB disk, což je prý trik dobře známý hráčům Battlefieldu 4. Na starých konzolích se samozřejmě počítá s menší instalací: 8 GB na X360 a 6 GB na PS3 (19 GB u PSN verze).

A jak se od sebe PC a PS4/X1 verze liší? "Na konzolích je většina věcí na vysoké detaily, větší rozdíl je pouze ve zpracování vody, která je na PC hezčí," uzavřel tester. Oficiálně uváděné HW nároky a doporučenou sestavu najdete zde.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Dalších pět představených her pro PlayStation VR je tady

Song In The Smoke, Fracked či After The Fall - SOUHRN NOVINEK OD SONY.

Odklad Dynasty Warriors 9 Empires

+ stručné zdůvodnění a PS5 patch.

On The Road - Truck Simulator je k dispozici pro PS4

Vykládání zboží, tankování i řízení už i s ovladačem v ruce.

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna