Hloubkově o Guild Wars 2: Heart of Thorns

Ubírá se jiným směrem než běžné datadisky.

NCSOFT a ArenaNet blíže představili v sobotu oznámený první velký datadisk do Guild Wars 2 - Heart of Thorns. Prý přinese do základní hry (recenze z roku 2012, hodnocení 10/10) spoustu nových prvků, které se v žánru MMO dosud neobjevily. Zahrnují například nový systém mistrovství, který umožňuje postavám na nejvyšší úrovni získávat a využívat nové schopnosti. Dále se mohou hráči těšit na zbrusu nový systém specializací, který jejich postavám propůjčí další schopnosti, dovednosti a zvláštní mechaniky. Díky nim mohou profese herních protagonistů nabrat zcela novou podobu.

Mike O'Brien, prezident a spoluzakladatel společnosti ArenaNet, to komentoval takto: „Nová vylepšení, která rozšíření přinese, mají potenciál posunout celý žánr MMO kupředu. Již hra Guild Wars 2 se poněkud vymykala běžnému pojetí MMO způsobem, jakým hráči spolupracují, získávají zkušenosti a online svět se stále rozrůstá. Heart of Thorns za původním titulem nijak nezaostává a ubírá se poněkud jiným směrem, než bývá zvykem u běžných datadisků. Přichází s vlastním pojetím hry na maximální úrovni a představí nové funkce a obsah posilující známou mantru, že cílem je samotná cesta a způsob, jakým se hráči do MMO ponořují a prožívají ji."

Heart of Thorns bude pokračovat v příběhu, který se odvíjí z aktualizací živoucího herního světa. Dějová linie vedla hráče a celý svět Tyrie do války proti dračímu stařešinovi Mordremothovi a jeho stále se rozrůstajícím hordám. Později došlo k tomu, že slavný hrdina Tyrie Rytlock v honbě za mocnou prastarou zbraní zmizel do prázdnoty. O jeho osudu hráči často spekulovali. Rytlock se nejen triumfálně vrátí z tajemných mlh, ale přinese s sebou i celou sadu zbrusu nových schopností. Svým návratem připraví půdu pro jednu z nejzajímavějších novinek, které datadisk přináší - nové povolání zvané „revenant", které čerpá sílu od jednoho z nejslavnějších hrdinů světa Guild Wars.

Níže oficiální popis vlastností hry od domácího distributora Comgad, datum vydání se zatím neví. Více jinak na homepage.

Srdce Maguumy - V džungli Maguuma na vás čeká nové dobrodružství. Postavte se sílícím hordám Mordremothových následovníků, objevujte spojence z dávných civilizací a bojujte s novými nepřáteli. Vyzkoušejte si nové výzvy pro skupiny. Prozkoumejte nové otevřené mapy v džungli. Ponořte se do víru nových událostí a herních příběhů. Otestujte své schopnosti v boji proti novým bossům.

Systém mistrovství - Přepracovali jsme celý systém mistrovství. Prozkoumejte nové možnosti výcviku pro postavy na maximální úrovni založené na rozvoji základní filosofie, že i cesta by ve hře měla být cílem. Systém mistrovství přidává smysluplný postup postavy, aniž by znehodnocoval vaše těžce nabyté úrovně a vybavení.

Nové povolání: Revenant - Přivlastněte si legendární moc a rozpoutejte chaos na bojišti díky zcela novému povolání, které se jmenuje revenant (navrátilec). Vstupte na bitevní pole vybaveni těžkou zbrojí a mimozemskými silami z říše mlh.

Specializace - Rozvíjejte hratelnost: Díky specializacím povolání si zpřístupníte zbraně, které vašemu povolání nebyly dříve dostupné. Také si můžete odemknout nové rysy, schopnosti a jedinečné mechanismy - díky tomu všemu budete moci své povolání přetvořit v něco nového.

PvP: Nový herní režim Stronghold - Shromážděte zásoby a najměte si vojáky. Bojujte o nadvládu nad hrdiny. Postavte se ke katapultům a braňte svou pevnost. Ztečte nepřátelské brány a ochraňte vládce gildy! Naše nová funkce cechovních týmů vám umožní spojit se do skupin a bojovat na samém vrcholu žebříčků. Režim Stronghold nabízí zcela nový způsob soupeřivého hraní PvP v Guild Wars 2!

WvW: Nové hraniční mapy - Zažijte nové a dosud nevídané bitvy na bojištích v nejnovějším přídavku World vs. World - v nové mapě Borderlands. Projděte zrádnými výšinami plnými pastí, které vaše nepřátele odhodí do hlubin pod vámi, a spolupracujte s urputnými obránci, abyste protivníky udrželi v šachu. Úkoly na mapě budou důležitější než kdy dřív, neboť si díky nim zpřístupníte nové strategie, taktické možnosti a herní mechanismy, díky nimž získá váš svět výhodu!

Cechovní síně - Vaše gilda prošla společně celým světem. Nyní je čas si z něj kus urvat pro sebe. Spolupracujte se členy své gildy - zaberte si a rozvíjejte vlastní cechovní síň přímo v srdci Maguumy.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna