EA zavírají tvůrce SimCity a Spore

R.I.P. Maxis Emeryville.

Na počítačích je válcuje série Cities a jinak mnohem více vynáší mobilní F2P odbočka SimCity BuildIt, tak proč si nechávat studio, které si v roce 2013 pošramotilo pověst problematickým velkým dílem SimCity a s jeho dalším pokračováním pro PC se nepočítá?

Tak nějak asi uvažovali hlavouni v EA, když se rozhodli zavřít pobočku Maxis Emeryville. Se zprávou přišla před okamžikem jako první fanstránka BeyondSims, která čerpala z tweetu bývalého producenta z Maxisu.

Končí tak po mnoha letech studio, které má na kontě vedle SimCity i Spore nebo starší díly The Sims. Všichni zaměstnanci prý dostali výpověď.

Není to však zánik celého Maxisu, jeho jiné studio v Redwood Shores normálně dál pokračuje, tudíž budoucí podpory pro The Sims 4 by se to nemělo dotknout.

UPDATE 22:13 - EA vše oficiálně potvrdili a vysvětlili: "Konsolidujeme studia Maxisu v Redwood Shores, Salt Lake City, Helsinkách a Melbourne. Studio bude vyvíjet nové zážitky pro stávající hráče The Sims i SimCity, souběžně s rozšířením našich sérií na nové platformy a vývojem nových značek. Zavření pobočky v Emeryville neovlivní naše plány pro The Sims ani datadisky. Všem propuštěným zaměstnancům bude dána možnost uplatnit se na jiných pozicích v EA nebo poskytnuta podpora v jejich další kariéře."

Reklama

Související obsah

Hyper Scape přináší do žánru Battle Royale svěží nápady

Oficiální představení s detaily + trailer, obrázky.

Nextgen verze NBA 2K21 bude dražší než běžně

Jak Take 2 obhajují odvážnou cenovou politiku?

Jak do sebe v Hitman 3 všechno zapadne

Deníček o završení cesty.

Také na webu...

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna