2. ČÁST DOJMŮ z Heists do GTA Online

O přepadení banky + test dalších módů.

Druhá část dojmů - úterý, 10. března, 20:00

Po krátkém ranním ochutnání nového update GTA Online (viz níže) jsem přečkal nezvykle táhnoucí se pracovní směnu, odpoledne znovu usedl ke hře a odehrál několik dalších hodin. Hned po příchodu jsem se vrhnul na dohrání úvodní loupeže. Jak jsem si ráno posteskl nad pouhou přejížděcí misí, tak zbytek byl již lepší. Nejdřív jsme museli s kolegou ukrást hlídaný obrněný vůz, který měl posloužit jako únikové vozidlo. A poté se mohli vrhnout na finále úvodního nejjednoduššího Heistu.

Cílem bylo ukrást důležitý balíček z jedné odstrčené pobočky Fleeca banky. Kolega řídil a já již naštěstí jen tak neseděl. Před příjezdem bylo třeba hacknout dveře od sejfu, k čemuž posloužila speciální mobilní aplikace od Lestera. Takže já celou cestu strávil řešením malé hackovací minihry.

Krátce po úspěšném hacknutí jsme přijeli na místo, nasadili masky a vtrhli dovnitř. Společník měl na starost uhlídat dav. Abych pravdu řekl, tak nevím jak. To ukáže opakované hraní. Já vyrazil vykrást (další minihra) jednu z bezpečnostních skříněk. Pak již stačilo ujet všudypřítomné policii směrem k domluvenému místu vyzvednutí helikoptérou.

První Heist rozhodně není příliš epický, ale to se dá pochopit, když má posloužit k seznámení s novými mechanismy. Další mise již nešetří akcí. Po dokončení celé série misí si jako vůdce musíte dát oraz a chvíli trvá, než se vám Lester ozve s další nabídkou. Tento čas se můžete buď připojit k někomu jinému, případně využít k vyzkoušení několika nových herních módů.

Tyto nové módy jsou tři a jedná se souboj dvou nevyvážených týmů, kdy každá strana má na své straně jiné výhody. Mezi první patří souboj cyklistů, kteří musí v časovém limitu dorazit do cíle, s řidiči kamionů, kteří naopak mají všechny cyklisty srazit. V druhém módu musí jeden tým přežít v dané lokaci nájezd druhého týmu. Bránící tým má jediný život, ale neomezené zbraně. Útočící tým má neomezeně životů, ale pouze upilované brokovnice a časový limit. Třetí mód je variantou těchto dvou. Tým uprchlíků musí pěšky přejít určitou vzdálenost. Mají jeden život a časový limit. Proti nim stojí tým na čtyřkolkách s upilovanými brokovnicemi. Ani jedna strana to v těchto podmínkách nemá snadné.

Po dohrání těchto klasických misí si i všimnete drobné změny v nabídce dalších aktivit. Na první obrazovce hra vždy nabízí pouze mise stejného typu, jako jste právě dokončili. Pokud dokončíte závod, budete mít v nabídce jen další závody, apod. Až na druhé obrazovce po odhlasování refreshe se nabídne náhodný mix všech různých módů. Příjemná změna pro všechny, co si stěžovali, že se chtějí věnovat jedné aktivitě a hra jim pořád podstrkuje něco jiného a tím zužuje použitelný výběr.

Po chvíli hraní se vám opět ozve Lester s nabídkou druhé mise. Tentokrát budete muset vysvobodit jistou osobu z vězení. Heist se opět skládá z několika přípravných misí, při kterých si zajistíte potřebné vybavení v podobě letadla či vězeňského autobusu.

Zde ale musím přiznat, že jsem se moc daleko nedostal. Je podvečer, lidé se vrátili z práce a stalo se to co, se dalo čekat. GTA Online je nyní přetížené. Online jako takový sice frčí bez problémů. Ale při pokusu spustit libovolnou přípravnou misi z druhého Heistu dostanete chybu, že data nelze stáhnout. Občas se sice zadaří, ale pokud umřete a potřebujete restartovat, zase hrajete ruskou ruletu.

Očividně servery nyní zvládají počet aktivních hráčů. Ale téměř všichni začali hrát nové Heisty, dostali se přibližně stejně daleko a všichni se teď pokoušejí spustit ty tři stejné mise najednou a server to nedává. Pokud se tedy na loupeže těšíte, příliš spěchat nemusíte. Chce to chvíli počkat, než se lidé rozprchnout hrát i jiné mise a těchto třem kritickým trochu uleví. UPDATE - později během večera už nejde online část GTA vůbec spustit.

0

První část dojmů - úterý, 10. března, 8:00

Očekávaný přídavek s multiplayerovými loupežemi do Grand Theft Auto Online zdarma vyšel pro všechny majitele PS4/PS3/X360/X1 verzí GTA 5 dnes ráno (v úterý 10. března) před šestou hodinou ranní. I když se stahování PS4 updatu hry 4-5 GB (na starých konzolích má jen 1-2 GB) několikrát přerušilo, hra jako taková fungovala bez problémů, žádné přetížení, kterého jsem se obával. Alespoň zatím, než si všichni všimnou, že update vyšel.

Hned v úvodu vás přivítá drobných změn v rozhraní. Jednak v ovládání přibyla možnost dvojklikem na pravou páčku resetovat pozici kamer za hráče. Nedokážu si představit, k čemu to někomu bude dobré. A potom v herním internetovém prohlížeči přibyl e-mailový klient, který umožňuje posílat krátké zprávy (max 500 znaků) mezi hráči. Ideální, pokud se chcete domlouvat na Heistech s někým, kdo zrovna hraje v jiné session.

Poté, ještě než stihnete cokoli udělat, vás kontaktuje několik starých známých a představí vám nové aktivity pro freemode. Trevor vás připraví na to, že ho začínají štvát konkurenční pašeráci a bude občas potřebovat sestřelit nějaké to letadlo. Lester se ozve s informací, že bude občas potřebovat odvést pozornost od svých nelegálních aktivit a požádá vás o zaměstnání polici v určité oblasti po potřenou dobu. A Gerald se trošku opičí po Trevorovi. Ten bude čas od času potřebovat zničit auta konkurenčních drogových dealerů.

Krátce poté již samozřejmě čeká to hlavní. Ozve se Lester, že má nějaký větší kšeft a že vám domů poslal pár chlápků provést potřebné rekonstrukce. Navštívíte-li svůj herní byt, všimnete si nově vybaveného pokoje, který je plně připraven k plánování velkých heistů. Poté stačit zajet k Lesterovi, shlédnout úvodní příběhovou animaci a můžete se vrhnout do nových misí.

První Heist se týká vykradení jedné pobočky Fleeca banky. Podobně jako v misích jednoho hráče se musíte na Heist připravit. Zatím mi hra nabídla dvě mise. Prvně jsme spolu s Lesterem a dalším spoluhráčem museli zajet banku omrknout a poté zajet vyzvednout výbavu k Lesterovi. Bohužel se jednalo o klasickou přejížděcí misi vyplněnou posloucháním Lesterových plánů. Jedinou podmínkou bylo, že během cesty nesmíme vzbudit pozornost policie. Prostě brnkačka.

Pevně doufám, že tento typ mise byl pouze v rámci tutoriálu. Pro mě jako řidiče to bylo ještě dobré. Ale kolegu na sedadle spolujezdce to muselo trochu nudit. Je možné, že časem zjistíme, že tento čas může neaktivní hráč strávit v menu kontaktováním přátel a sháněním dalších parťáků na další mise. Ale raději bych je v budoucnu neviděl.

Po splnění se odemkla druhá mise. Tentokrát bylo třeba zajistit obrněné únikové vozidlo. Zde již čekám, že se akce začne rozjíždět, protože majitelé nás určitě nenechají v klidu. Zatím to bohužel nevím jistě. Musel jsem bohužel odejít do zaměstnání... Takže teď trochu trpím, koukám po hodinách, z absťáku píši tyto letmé dojmy. Jejich pokračování se dočkáte hned, jak se do GTA Online opět ponořím. Snad servery zůstanou stejně stabilní, jako byly ráno.

Tento článek o Heists do GTA Online budeme v příštích dnech průběžně rozšiřovat, jak se bude autor do hry postupně ponořovat a sepisovat své zážitky či názory - příští aktualizace ve čtvrtek-pátek!

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna