Objasnění mapy ze hry Zaklínač 3

Odkud pocházela a proč zkresluje?

Domácí facebooková fanstránka, která intenzivně den co den informuje o veškerém dění, okomentovala včera uniklou ilustrovanou mapu části herního světa ze Zaklínač 3: Divoký hon. Jaký je její původ a co všechno je potřeba mít na zřeteli.

Především se nejedná o celou mapu, na druhou stranu to však není ani její menší kus - obrázek pokrývá drtivou většinu hrací plochy (chybí především část ostrovů Skellige, kterých je dohromady sedm). Pokud se vám zdá pevnina malá, pak je to opravdu jen zdání. Pouze Novigrad společně se Zemí nikoho jsou údajně mnohem větší než Skyrim.

Důležité je si také uvědomit, o jakou mapu se vlastně jedná. Jde o verzi, kterou dostanete v digitálním, papírovém či látkovém provedení společně se hrou, z tohoto důvodu bylo třeba natlačit k sobě všechny lokality tak, aby se vešly na potřebný formát.

Ano, vzdálenosti mezi regiony nebudou úplně odpovídat ani v samotné hře. Ale je třeba si uvědomit, že reálné vzdálenosti jsou na herní poměry neskutečně velké a pokud chtěli vývojáři pokrýt zajímavá místa z různých regionů, museli vzdálenosti mezi nimi značně zmenšit.

Dále bych chtěl říci pár vět ohledně okrajových oblastí. Ve hře se bude jednat o oddělené vedlejší regiony, které nebudou spojeny s hlavním otevřeným světem - tuto oddělenost symbolizují ony vysoké hory nebo pevninský rift. Ale jak jsem řekl, bylo třeba je nějak na mapu vměstnat.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna