Únik detailů o Red Dead Redemption 2?

Věřit nebo nevěřit?

Zprvu to mělo všechny typické rysy vycucání si z prstu, že to bylo patrné na sto honů. Ale tím, jak dotyčný docela věrohodně a zapáleně odpovídá na dotazy uživatelů Redditu, možná na tom něco přeci jen být může. Přestože odmítá prozradit svou totožnost i administrátorům Redditu, což ho zase naopak shazuje.

Podle tohoto údajného bývalého zvukaře Rockstaru, který odešel kvůli mizernému šéfovi, se má hra jmenovat Red Dead Redemption 2: Legends of the West, být ve vývoji minulé tři a půl roku a vyjít letos na Vánoce pro PS4/X1 (o měsic později i na PC). Má jít o prequel odehrávající se 12 let před předešlou hrou, navíc v tom samém prostředí (podezřelé, na druhou stranu, těžko lze Divoký západ přesunout někam úplně jinam).

Podobně jako v GTA 5 tu mají být tři ovladatelné postavy, z nichž dvě znáte z minule: Irish a Seth. Třetí si vytvoříte sami podobně jako v mulťáku GTA 5, vyberete si oblečení a koně, kteří budou nově podrobně přizpůsobitelní, nejen rasa a typ, ale i sedlo, výbava atd. (a vše pak bude přenositelné do onlinu). Příběh má odvyprávět pozadí honby za pokladem, kvůli které se hrdina přestěhuje a ztratí práci bankéře, rozum, ženu i domov. Potkáte prý i spoustu postav z původní hry, jako Bonny Macfarlane, šerifa a dokonce Johna Marstona (zde už však neovladatelného).

Jak Irish, tak Seth mají mít třicítku misí ve vlastních kampaních, vedle tzv. stranger misí. Vámi vytvořená třetí postava se do kampaně může zapojit, ale nemůže sama plnit mise, spíš jen prozkoumávat otevřený svět či sloužit jako pomocník ostatním. Podporován má být i co-op pro 4-8 lidí, které si přivoláte do singlu a vypomohou vám s vybranými misemi v kampani. Novinkou se údajně stane tzv. systém gangů: můžete se přidat k několika různým nebo naopak ke strážcům zákona a chránit určitá města, ale to vás má omezovat v tom, že nebudete moci tak krást a páchat zločiny (resp. ano, ale může vás to stát kariéru i život).

Věřit nebo nevěřit? Je to všechno až moc předvídatelné a zní to až přiliš datadiskově. Od firmy jako Rockstar a po tolika letech by člověk čekal něco více, než jen kombinaci vlastností předešlého dílu s prvky vyzobanými z GTA 5. Podobné "úniky", ve kterých se míchají vlastnosti her od té samé firmy, ve většině případů bývají podvrhem někoho s málo bujnou fantazií. Nicméně dotyčný utrousil i pár věci, které pomohou v ověřování, např. proč právě tento název a ne Red Dead něco (když Redemption 2 nedává moc smysl), že byl Agent přejmenován na MIA (hmm?), že jeho bývalí kolegové stále dělají na tajném datadisku pro GTA 5 nebo že celý projekt RDR2 má na kahánku/buď letos vyjde nebo bude odpískán. Za nás spíš nevěříme.

Reklama

Související obsah

Jízdní řád přídavků Dying Light 2 na polovinu roku

DLC s frakcemi zdarma, zmutované události, dvě sady výzev a v červnu první příběhové rozšíření.

Sibiř se v Serious Sam graficky zadrhává

Video o problému + startovní trailer.

Také na webu...

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna