Cenová politika datadisků pro Zaklínač 3

Drahé nejsou, ale mají omezení.

Vlastní zpráva - Úterní odhalení Season Pass bylo od CD Projektu Red preventivně sepsáno tak, aby mu nepřišly negativní reakce a to se docela zadařilo - kromě notorických stěžovatelů, kterým se nikdy nelíbí, že takové informace přicházejí ještě před vydáním původní hry.

Dodatečně jsme se dozvěděli cenu: za oba datadisky na Steamu dáte celkem 25 eur, tedy 700 Kč, což se na trvanlivost 30 hodin a nové prostředí jeví akceptovatelně.

Další možností je koupit si jednotlivě: za samostatný nákup buď prvního (menšího) DLC Hearts of Stone dáte 10 dolarů a za druhý, už větší DLC Blood and Wine to bude dvojnásobných 20 dolarů. Čili v přepočtu 1 dolar za 1 hodinu hraní každého.

Alternativou budiž nabídka GOG.com, kde už je k mání základní hra Zaklínač 3 + Season Pass za 75 eur. Na PS4 či X1 stojí takové kompletní balení v USA 85 dolarů, což je v podstatě ta samá cena.

Zjišťovali jsme, jestli budou datadisky v ČR k mání i v krabici, když mají být tak rozsáhlé, ale podle všeho je takový scénář nepravděpodobný, nejspíš bude existovat jen digitální verze.

Závěrem jedna znepokojivá informace: pokud vlastníte krabicovku Zaklínač 3 (např. z Alza.cz), má vám být dovoleno pořídit si Expansion Pass pouze na GOG.com, tedy na digitální distribuci přímo od tvůrců. Jiné verze datadisků ze Steamu atd. s krabicovkou nebudou kompatibilní, což je od jindy vstřícného CD Projektu překvapivé omezení.

UPDATE 9:00 - Milan Czarnowski, ředitel distributora Comgad, který připravil překlad této hry do češtiny a také prodává digitálku, takže zná detaily, v reakci na článek vše objasnil: "Není to překvapivé omezení, ale prostě technický fakt. Ty datadisky nebudou samostatné, bude potřeba mít k nim základní hru. A kdo má krabicovou verzi základní hry Z3, tak v ní nebude mít klíč na Steam, jen klíč k registraci na GoG. Takže při zakoupení datadisku přes Steam by Steam hráči prostě zahlásil, že to pak nemůže hrát, dokud si neaktivuje na Steamu i základní hru --> a to nemá jak bez Steam klíče. Takže jediná možnost, jak prokázat vlastnictví základní krabicové hry, je ověření registrace přes GoG."

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (27)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna