Proč bude kód z krabicovky Zaklínač 3 PC tak důležitý?

Často kladené otázky a odpovědi.

Výrobce hry sepsal oficiální FAQ týkající se krabicové PC verze Zaklínače 3, kolem které panovaly určité nejasnosti a dotazy se stále opakovaly dokola.

Internetové připojení pro krabicovku na PC bude potřeba z toho důvodu, aby si hra dostáhla jeden soubor ze serverů CD Projektu. Prý nebude objemný, slouží jen jako bezpečnostní opatření, aby uniklá hra z distribučního procesu v předstihu nešla spustit. Nejedná se tedy o DRM, nadále platí, že žádné ve hře není. Kopie hry vylisované později už tuto vlastnost nebudou obsahovat

Součástí krabicové verze nebude žádné sériové číslo, které by bylo vyžadováno k instalaci či k hraní. Nicméně každá PC krabicovka bude v sobě mít kód na GOG.com, kde si hru můžete aktivovat a alternativně v budoucnu stáhnout. Navíc tam získáte kompletní podporu, tedy budoucí updaty či 16 DLC zdarma, soundtrack ve formátu MP3 a FLAC nebo komiks, wallpapery, artbook, balíčky s jiným dabingem atd.

Krabicový Zaklínač 3 však na tomto kódu na GOG nebude životně závislý, půjde normálně hrát i bez něj (ani si tam nemusíte k hraní vytvářet nový uživatelský účet) - jen prostě nedostanete budoucí přídavky, takže se vyplatí ten kód strážit jako oko v hlavě. CD Projekt dle vlastnictví tohoto kódu pozná, jestli jste si hru koupili oficiální cestou nebo zda jste si ji jen pirátsky stáhli z internetu. Jinými slovy, piráti nedostanou patche, přídavky a další obsah v budoucnu, což je vytrestá asi nejvíce a osvědčilo se to i jiným firmám.

Dva nové obrázky níže, hru lze koupit na Alza.cz:

1
2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (22)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna