Čeština pro GTA 5 PC už existuje, dokazuje první video

Její tvůrce poskytl EG rozhovor.

Vlastní zpráva - V posledních dnech se mnozí podivovali nad tím, proč překladatelé najednou přestali vybírat finanční příspěvky od fanoušků, či proč sponzorující obchod odstranil kritizovaný text z banneru "jen u nás v češtině". Oba tyto kroky nasvědčovaly tomu, že se situace s ní zřejmě nevyvíjí příliš pozitivně (psali jsme).

Nejlepší odpovědí, jaká vůbec mohla přijít, je od autorů zveřejněné nové video z úvodu hry, které má jasně dokazovat, že čeština v PC verzi Grand Theft Auto 5 už existuje a že jim funguje:

"Zde postuju cz v akci, na PC. Jen dodam, je to z Steam verze a stejny je to u boxovane, vse original bez warez cracku apd.. Je to jen preview, na ukazku nema to vyssi cil. Datum prvni beta verze oznamim do konce tydne. Jeste malickos, musel jsem komplet predelat fonty protoze ty z X360 verze jsou naprosto jine... Kvalita videa neni, nic moc ale ucel to splnilo," uvádí se u toho na facebookové stránce.

Není jasné, jak přesně se do hry povedlo češtinu dostat, když stále není k dispozici k tomuto účelu určený neoficiální nástroj od komunity. Mohou ale existovat i nějaké jiné, alternativní postupy, pro natočení takového videa...

Vedoucí překladatel s přezdívkou MichalSS k tomu Eurogameru včera večer řekl: "Pořád na češtině děláme, překládá se ten Global, co má přes 1,2 MB, je to hrozně moc textu navíc oproti X360. Další nové soubory v PC verzi jsou téměř hotové. Rozdíl mezi PC a X360 verzí je v rozsahu dvou až tří běžných her, nechápu, kde se tam ten text pořád bere."

Možnost příspěvku na češtinu pro GTA 5 PC (koupit na Alza.cz) prý odstranili kvůli tomu, že by mohl být nějaký legální problém s Rockstarem, který už něco podobného v minulosti učinil, takže chtějí předejít možným problémům, aby projekt kompletně nezatrhl ještě před dokončením.

A jak se MichalSS, dost znechucený nenávistnými komentáři netrpělivých čekatelů, dívá na to, že výrobce banuje hráče GTA 5 PC i za některé singleplayerové mody? A co když bude často vydávat patche, které v budoucnu znemožní fungování češtiny, jako se to děje nyní u některých modifikací?

"I na tohle mám řešení. Jelikož jsem programátor, asi budu muset udělat speciální launcher pro GTA 5 CZ. Zatím nevím, jak to půjde, mám jen myšlenku. Mody fungují trochu jinak než úprava textů, jsou to direct cally na ty classy ve hře, tady to podrobně vysvětluji... A jinak ano, po dalším patchi se pravděpodobně CZ bude muset upravit, ale na to snad zareagujeme rychle. Bohužel, Rockstar se opravdu snaží... [házet klacky pod nohy]. Modeři chtějí proto tvůrcům hru úplně sebrat a předělat si ji podle sebe, což se vlastně pomalu děje, viz dedikované servery pro MP atd."

Jisté nyní je, že lokalizace bude pouze pro singleplayer GTA 5 PC. Systém, jakým se texty ve hře aktivují, nepoužívá Native Trainer, čili nejde nijak cheatovat, ani v menu neuvidíte položku pro multiplayerovou část hry, jako by ani nebyla. Součástí češtiny prý bude program, přes který se dá lehce zapnout či vypnout. Komunita se domnívá, že Rockstar nemá jak zjistit, jestli je loader ScriptHook ve hře přítomen, pokud nejste online, který už nová verze ScriptHook ani nedovoluje spustit, aby se předešlo dalšímu banování.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna