Fallout 4 vyjde v listopadu, sledujte 9 minut hraní

První oficiální detaily + obrázky.

Bethesda vykopla veletrh E3 ve velkém stylu, když oficiálně oznámila, že Fallout 4 vyjde pro PC/PS4/X1 už 10. listopadu 2015, jak naznačovaly obchody, ale málokdo tomu tak brzy věřil. Ve vývoji je již od roku 2009, když začal hned po dokončení Fallout 3.

Hra začne ještě před nukleární válkou v hratelné pasáži ve vaší poklidné domácnosti s robotím asistentem jménem Codsworth (umí říct až tisíc slov). V editoru postavy si během povídání nejprve vytvoříte svůj zevnějšek (půjde hrát i za ženu) a dokonce bude vaše postava plně nadabovaná, což je od této firmy vůbec poprvé. Hra vám také sama vygeneruje dítě na základě toho, kdo pár tvoří.

Po návštěvě podomního prodejce Vault-Tec, se kterým pohovoříte výběrem odpovědí v rozhovoru a vše lze sledovat z vlastních očí či third-person kamery, se v televizi objeví varování před výbuchem a proto všichni prchají do krytu. Střih a objevíte na scéně 200 let poté jako jediní přeživší z Vaultu 111 (není jasné, co jste celou dobu dělali).

Jinak bylo potvrzeno, Fallout 4 (koupit na Alza.cz) se skutečně odehrává v postapokalyptickém Bostonu a běží na "nové generaci vlastního Creation enginu" s řadou grafických vylepšení. Psovi můžete udílet příkazy, co pro vás má v prostředí udělat, a společníkem bude i ten robůtek. Tvůrci deklarují, že hráčova svoboda pro ně byla jednoznačnou prioritou, takže budete moci jít, kamkoli se vám zachce.

Starý známý systém V.A.T.S. zařídí, že si můžete zapauzovat boje (prý dobře fungující ve first-person i third-person), abyste zamířili na konkrétní části těla nepřítele. Celkem ve hře využijete přes 50 základních zbraní (další si vyrobíte sami) s více než 700 modifikacemi (např. laserovou pistol lze přeměnit v něco úplně jiného), které budou stát proti novému systému brnění ve vrstvách (vaše brnění lze též modifikovat).

Poslední odhalená vlastnost Fallout 4 (vše o hře) se týká (jen volitelného) budovatelského módu přímo ve hře: můžete sbírat předměty, přeměnit je v materiály a použít v postavení budov či osad, kterými de facto můžete zrekonstruovat část světa. Takto si zřídíte i vlastní domov, který napojíte na rozvodnou síť, ale neměli byste zapomenout na jeho obranu, protože se ocitnete pod útokem lupičů (podobné datadisku pro Skyrim). V herním světě má být spousta vhodných míst, kde se můžete usídlit a kam pak za vámi dorazí obchodníci. Předváděcí video:

Zajímavostí je, že nový Pip-Boy bude ve sběratelské edici (údajně za 120 dolarů) existovat v reálné velikosti a můžete si do něj vložit mobilní telefon, aby vám sloužil jako praktická druhá obrazovka, a pobíhat s ním na ruce jako v pustině. Doprovodná mobilní aplikace pro iOS a Android pak bude simulovat menu a funkce Pip-Boye.

1
2

S tímto univerzem se ještě pojí nově ohlášená iOS hra Fallout Shelter, která se prý inspirovala díly jako XCOM, SimCity či FTl. Budujete v ní vlastní úkryt a staráte se o každého jeho obyvatele, které budete posílat prohledávat pustinu. Starat se musíte o jídlo, pití, elektrický proud atd, až to celé připomíná The War of Mine. Hra bude šířena zdarma, bez mikrotransakcí a potřeby internetového připojení, celé to působí jako taková jednohubka pro dostání nálady na Fallout 4, ale proč ne? Navíc na AppStore vyjde už dnes.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (27)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna