Výpověď o dokumentaci Fidži pro účely Arma 3

Designéři prostředí vyprávějí o cestě.

Od E3 víme, že předlohou pro zbrusu nový ostrov Tanoa do velkého Arma 3 DLC (2016) se stalo známé Fidži. Nyní dva designéři prostředí z Bohemia Interactive, Petr Sedláček a Radim Vítek, promluvili o tom, jak jejich mise v Tichomoří vlastně probíhala, což stojí za zmínku i kvůli kauze s řeckým vězením při pořizování podkladů do základní hry.

1

"Projeli jsme překrásnou krajinu Fidži s půjčeným autem, objeli jsme hlavní ostrov, přes kopce i města. Během toho jsme pořídili 60 GB referenčních dat místních rostlin, stromů, křovin i povrchu, stejně jako budovy a obydlí. Nejvíce hodnotná pro nás byla možnost absorbovat atmosféru, prozkoumat strukturu měst, typ průmyslu, zemědělství a jak celkově vypadá tamní život s velmi přátelskými obyvateli, z nichž 40 procent tvoří Indové," říkají.

Pokusili se také zachytit zvuky deštného pralesa, který je bez mačety neprostupný, takže s foťákem chodili po turistických stezkách. Vývojáři si uvědomují, že většina hráčů si ho vybavuje hlavně z Far Cry, které chtějí překonat. Až mají hotovo zatím 75 procent terénu v pre-alfa verzi, sebevědomě tvrdí, že jejich deštný prales bude tím dosud nejlépe zpracovaným ve hrách s otevřeným světem.

2

Jako jiná inspirace jim vedle Fidži posloužila Melanésie, některé části Austrálie a jiné ostrovy v jihozápadním Pacifiku. Oproti dosavadnímu prostředí (Altis, Stratis) prý půjde o zásadní, vítanou a fanoušky vysněnou změnu, s bujnou tropickou vegetací, na kterou se primárně soustředí, ale je pracnější na výrobu než kamenité či vyprahlé Středozemí.

"Naším cílem bylo, aby z dálky byly vidět orientační body na ostrově sloužící k navigaci hráčů, takže jsme na něj umístili sopku, která se ostatně na řadě takových skutečných míst nachází. Pak jsme si přáli tam mít důl, který byl pro nás logickým krokem pro průmyslové pozadí ostrova. Okolo něj bude řada malých ostrůvků, které budou pokaždé trochu jíné, ale zároveň dávat smysl, takže žádný sníh," objasnili designéři z BIS. Tanoa má prý bohatou (fiktivní) koloniální historii, která souvisí s některými pamětihodnostmi.

3
4

Kompletní rozhovor čtěte zde.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna